Rohkema info nägemiseks:

OSULA ENERGIA OÜ

2
Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 1275; jälgijaid - 338. Arvustusi - 4; Artikleid 1+ "Kirjuta OSULA ENERGIA OÜ kohta arvamuslugu!"

OSULA ENERGIA OÜ hetkeolukord

Juba 1275 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 338 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga aga kommenteeritud ei ole.

Tegevusaruanne 2022

Osula Energia OÜ on Graanul Invest kontserni (Grupp) kuuluv ettevõte, mille tegevuseks on elektri- ja soojusenergia tootmine soojuse ja elektri koostootmisjaamas Varese külas, Võrumaal. Jaam paikneb vahetult Graanul Invest gruppi kuuluva Osula Graanuli puidugraanulitehase naabruses, kes on ka suurim klient ostes enamiku toodetavast elektri- ja soojusenergiast.

Ettevõtte peamine vara on elektri- ja soojusenergiat tootev koostootmisjaam võimsusega 10 MW elektrienergiat ja 28 MW soojusenergiat. Jaam on ehitatud aastatel 2016-2017 Austria ettevõtte Urbas poolt ning liideti Eesti elektrivõrguga 2017 aasta teises pooles.

Koostootmisjaamas toodetav soojusenergia kasutatakse aastaringselt ära naabruses asuvate tarbijate poolt: Osula Graanuli graanulitehase lintkuivatites ning Toftan AS saeveski kuivatites.

Toodetud elektrienergia müüakse peamiselt grupisiseselt; vähemal määral kanaabruses olevale Toftani saeveskile.

Koostootmisjaam kasutab kütusena kõige madalama kvaliteediga metsatööstuse jäägid: puukoore ja metsahaket. Suurem osa puukoorest tuleb minimaalse teekonnaga CHP vahetust lähedusest meie enda koorimisliinidelt või ka samas tööstuspargis saetööstusest.

Koostootmisjaam on varustatud elektrifiltritega , mis püüavad kinni 99% suitsugaasides olevatest tahketest osakestest.

Aruandeaastal tootis Osula Energia 83,404 GWh elektrienergiat (2021: 80,992 GWh) ja 226,401 GWh soojusenergiat (2021: 221,871 GWh).

Koostootmisjaam töötas aastaringselt planeeritud võimsusel ja suuremaid seisakuid ei esinenud.

Elektrienergia hinnad püsisid kogu aasta vältel väga kõrged. Venemaa agressioon Ukrainas tõi kaasa üldise ebastabiilsuse energiaturul ning energiakandjate hindade kiire tõusu.

Elektrienergia hind oli Eestis aasta keskmisena 192 €/MWh ehk ligi 2,2 korda kõrgem 2021 aasta keskmisest. Peamise sisendi ehk kütuse (biomass) hind kerkis samuti aasta jooksul oluliselt (1,5x) seoses selle nõudluse kasvuga. Soojusenergia müügihind on seotud otseselt kütuse hinnaga ning seetõttu kütusehinna kasvu mõju ettevõtte majandustulemustele oli väike. Tänu kõrgetele elektrihindadele oli ettevõtte majandustulemused aruandeaastal väga head.

2023. aastale on planeeritud stabiilne tootmine ning eeldatavad tootmismahud on 83 GWh elektrienergiat ja 233 GWh soojusenergiat.

Investeeringuid põhivaradesse aruandeaastal ei tehtud. Samuti ei ole 2023. aastaks investeeringuid planeeritud.

Osula Energia OÜ palgal töötajaid ei ole ning kogu juhtimisteenus ostetakse sisse teistelt grupi ettevõtetelt.

Osula Energia OÜ kogu müügikäive ja enamik ostudes toimub eurodes ehk ettevõttel ei ole valuutakurssidega seotud riske. Ettevõttel ei ole ka olulisi finantskohustusi ehk ei esine intressikõikumistega seotud riske. Ettevõte ei kasuta oma tegevuses finantsinstrumente. Ettevõtte finantsalaste riskide juhtimine toimub kontserni emaettevõtte tasemel, kes tagab ettevõtte müügi ja peamised ostutegevused ning ka ettevõtte rahavoogude juhtimise.

Tähtsamad finantsnäitajad ja nende arvestusmetoodika (tuhandetes eurodes): 2022 2021

Müügitulu 23 230 14 213

Ärikasum 13 007 6 727

Puhaskasum 12 883 6 217

Varade maht 27 320 23 613

Omakapitali osatähtsus (omakapital/varad*100) 95,8% 56,3%

Maksevõime kordaja (käibevara/lühiajalised kohustused) 6,8 2,1

OSULA ENERGIA OÜ kontaktid

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.