Rohkema info nägemiseks:

IMATRA ELEKTER AS

2
Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 4130; jälgijaid - 183. Arvustusi - 1; Artikleid 1+ "Kirjuta IMATRA ELEKTER AS kohta arvamuslugu!"

IMATRA ELEKTER AS hetkeolukord

Juba 4130 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 183 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.

Tegevusaruanne 2022

Imatra Elekter AS on elektrienergia jaotus- ja müügiettevõte, kes pakub oma klientidele lihtsaid, töökindlaid, keskkonnasõbralikke, turvalisi ja efektiivseid elektriteenuseid. Ettevõtte põhitegevusaladeks on reguleeritud võrguteenuse osutamine ja elektrienergia müük oma teeninduspiirkonnas neile klientidele, kes pole endale elektrimüüjat valinud ehk elektrimüük üldteenuse raames ning samuti ka avatud tarne katkemise korral. Tütarettevõtted ja muud välisriikides registreeritud filiaalid Imatra Elektril puuduvad. Imatra Elektri aktsiakapitali suuruseks on 4 203 795,20 eurot ning aktsia nimiväärtuseks on 6,40 eurot.

Võrguteenuse osutamisel on ettevõttel turuvalitseja staatus kogu oma teeninduspiirkonna ulatuses, milleks on Lääne maakond, Viimsi vald Harjumaal ning Lääneranna vald Pärnumaal. Võrguteenuste tingimused ja müügihinnad kooskõlastab Konkurentsiamet vastavalt hinnaregulatsiooni metoodikale.

2022. aastal investeeris Imatra Elekter kokku 2,6 miljonit eurot elektrivõrguga liitumisteks ja töökindluse tõstmiseks.

Liitumistega seotud investeeringud moodustasid 2022. aastal kokku 47 % koguinvesteeringutest, mis on ühelt poolt seotud üldise majandusaktiivsusega, kuid teiselt poolt ka paljude uute elektritootjate sooviga ennast jaotusvõrguga ühendada. Kui veel 2018. aastal oli Imatra Elektri võrguga ühendatud elektritootjaid veidi üle 100 elektritootja, siis 2022.

aasta lõpuks oli võrguga liitunud elektritootjate arv juba üle 750.

Imatra Elekter ehitas möödunud aastal valmis liitumised 297 elektritootjale, mille tulemusena lisandus elektrivõrku 3,5

MW täiendavat tootmisvõimsust. Liitunud tootjatest 94% olid mikrotootjad ehk kuni 15 kW võimsusega tüüpiliselt kodumajapidamiste juurde rajatud elektrijaamad.

Võrguteenuse kvaliteet on pisut langenud seoses integreerimisega Elektrilevi süsteemidesse.

0,4-35 kV võrgus oli keskmine katkestuse aeg tarbija kohta aastas (SAIDI) 98 minutit, millest 52 minutit oli põhjustatud riketest. Ülejäänud 46 minutit moodustasid kooskõlastatud plaanilised parendus- ja hooldustööd.

2023. aastal jätkuvad jaotusvõrgu rekonstrueerimistööd varustuskindluse tõstmiseks ja võrguteenuse kvaliteedi parandamiseks.

2022. aastal rekonstrueeriti Haapsalu vanalinnas 1,4 km keskpinge maakaabelliini kogumaksumusega 100 tuhat eurot, mis parandas kogu Haapsalu vanalinna ja selle ümbruses paiknevate klientide elektrivarustust.

Jätkasime töödega elektrivõrgu ilmastikukindlamaks muutmiseks.

Vormsi saarel renoveeriti 5,4 km paljasjuhtmetega õhuliini kaetud juhtmega õhuliiniks kogumaksumusega 67 tuhat eurot, mis parandas kogu Vormsi saare elektrivarustuse töökindlust.

Lihula - Rumba 10 kV fiidril renoveeriti 2,8 km paljasjuhtmetega õhuliini kaetud juhtmetega õhuliiniks kogumaksumusega 50 tuhat eurot, mis parandas Kirbla – Rumba piirkonna elektrivarustuse töökindlust ja seeläbi ka teenuse kvaliteeti.

Risti-Kuie 10 kV fiidril renoveeriti 2,8 km paljasjuhtmetega õhuliini kaetud juhtmetega õhuliiniks kogumaksumusega 28 tuhat eurot, mis parandas võrgu töökindlust Rõuma – Valgeristi vahelisel alal ja seeläbi ka teenuse kvaliteeti.

Viimsis Lubja ja Pringi tiheasustuspiirkonnas renoveeritakse 110 kV mastidel paiknev 10 kV mitmeahelaline õhuliin maakaabelliiniks, mis parandab märkimisväärselt Lubja ja Pringi piirkondade elektrivõrgu ilmastikukindlust. Tööde planeeritud kogumaksumus on ligi veerand miljonit eurot, millest 2022. aastal realiseeriti 162,7 tuhat eurot. Tööd jätkuvad 2023. aastal.

Lisaks on 2023. aastal kavandatud Vormsi saarel 8,6 km keskpinge paljasjuhtmetega õhuliini renoveerimine kaetud juhtmetega õhuliiniks, mis parandab samuti võrgu ilmastikukindlust ja seeläbi ka kogu Vormsi saare võrguteenuse kvaliteeti.

Haapsalu – Asuküla 10 kV fiidril plaanime paljasjuhtmeid asendada kaetud juhtmetega 6,4 km ulatuses, mis parandab võrguteenuse kvaliteeti kogu Haapsalu – Sinalepa vahelisel alal.

Imatra Elektri tegevuskeskkonda mõjutavad ka edaspidi muutuv elektri hind ja võrguteenuse osutamiseks vajalike sisendmaterjalide ning tööjõu kättesaadavus.

Kõrge elektri hind ja inflatsioon mõjutavad jätkuvalt ettevõte ärikulusid. Kiire inflatsiooni mõjude kompenseerimisel oleme keskendunud püsikulude optimeerimisele.

Ettevõtte äritegevust mõjutab ka edaspidi üldine majandusaktiivsus, millel on tuvastatud otsene seos uute liitumiste

IMATRA ELEKTER AS kontaktid

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.