Rohkema info nägemiseks:

LEPIDUS INVEST OÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 643; jälgijaid - 26. Arvustusi - 4; Artikleid 1+ "Kirjuta LEPIDUS INVEST OÜ kohta arvamuslugu!"

LEPIDUS INVEST OÜ hetkeolukord

Juba 643 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 26 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,8 punktiga aga kommenteeritud ei ole.

Tegevusaruanne 2022

Lepidus Invest OÜ on registreeritud 02.10.2013 investeerimisettevõttena, mis paigutab omaniku varasid kapitali kasvu ja jooksva tulu saamise eesmärgil. Lepidus Invest OÜ peamiseks tegevusalaks on olnud ja oli ka 2022. aastal ärihoone (De la Gardie kaubamaja Tallinna vanalinnas) omamine ning selles paiknevate äripindade üürile andmine. Hoone kogu renditav pind on 2 139 m2 ning detailsemat info saab emafirma kodulehelt: https://summus.ee/portfolio/de-la-gardie-shopping-centre/.

Äriühingu tegevus on põhinenud pikaajaliste rendilepingutega usaldusväärsete üürnike igakuistel rendimaksetel. Hoone üürimiseks on sõlmitud pikaajalised lepingud. Lähemas tulevikus muid tulusid peale saadava rendi ei ole planeeritud. Hoone asub Tallinna vanalinnas, kus on viimasel kahel aastal oluliselt vähenenud turistide voog ja seetõttu on hoones ka vakantsus. Eestis on tugevalt kannatada saanud meelelahutuse, toitlustuse ja hotellinduse sektorid, mis on seotud turismi olulise kahanemisega ja kehtestatud piirangute ning soovitustega. Eesti mastaabis on

Tallinna Vanalinna külastatus oluliselt kahanenud. Uuteks rentnikeks soovitakse eelkõige pikaajaliselt jätkusuutlikke ettevõtjaid.

Ettevõtte portfelli vara- ja ESG-haldur on Green Formula Capital (https://greenformula.ee), kes on jätkusuutlikkuse ja rohelise pööretega kinnisvarainvesteeringute haldusfirma, mis keskendub kohandatud ESG põhimõtetele, mis on kombineeritud rohelise rahastamise korraldamisega, et suurendada vara väärtust ja likviidsust.

Äriühingu majandustegevusega ei kaasne olulisi keskkonna- ja sotsiaalseid mõjusid. Majandusaasta jooksul ega ka aruande koostamisperioodil pole ilmnenud valuutakursside, intressimäärade ja börsikursside muutumisega seonduvaid olulisi riske. Riskide jälgimiseks ja maandamiseks on kehtestatud emaettevõtte Summus Capitali poolt tururiskide juhtimise poliitika. Summus Capitali üldine riskijuhtimisprogramm näeb ette võimalike riskide tuvastamise, hindamise ja vajadusel maandamise, et vähendada võimalikke kahjulikke mõjusid. Riskidest olulisim on intressimäärade võimalike muutustega seotud risk. See risk tuleneb olulise kinnisvaraportfelli finantseerimisest intressikandvate laenukohustustega, mille intressimäärade kõikumine mõjutab kontserni intressikulusid. Summus Capital kasutab intressimäärade rahavoo riskide maandamiseks intressimäära tuletisinstrumente. Intressimäärade muutusi jälgitakse tähelepanelikult ning vajadusel kasutatakse täiendavaid riskimaandamislepinguid. Intressimäära riskipoliitika näeb ette, et vähemalt 50%, kuid mitte rohkem kui 100% Summus Capitali intressikandvatest brutokohustustest tuleb fikseerida või maandada tuletisinstrumentidega. Laenude fikseeritud/maandatud osa kaalutud keskmine kestus ei tohi olla väiksem kui 80% kõigi laenude kaalutud keskmisest kestusest.

Hoone rentnikud, teenuste osutajad, pangafinantseerimine ning omanikud on kohalikud. Seetõttu ei pea ettevõtte jaoks oluliseks otseseks riskiks 24. veebruaril 2022 alanud täiemahulist rünnakut Ukraina vastu. Juhtkond jätkab pidevalt keskkonna potentsiaalse mõju jälgimist ja rakendab kõikvõimalikud meetmed, et leevendada mistahes mõjusid.

Omanikud on aktiivselt kaasatud otsuste langetamisse ja omavad piisavat likviidsust, et lühiajaliste probleemide korral ettevõtet täiendavalt toetada.

Jooksvalt on tehtud remonditöid ning neid tehakse ka 2023. aastal.

Ettevõtte käibekapital on seisuga 31.12.2022 negatiivne summas 984 tuhat eurot. Ettevõtte kinnisvarainvesteeringul on piisav üürirahavoog nii äri- kui ka finantseerimistegevuse finantseerimiseks, mistõttu ettevõtte juhtkonna hinnangul ei teki probleeme lühiajaliste kohustiste katmiseks tavapärase äritegevuse raames. Raamatupidamise aastaaruanne on koostatud lähtuvalt eeldusest, et ettevõte on jätkuvalt tegutsev ning tal ei ole tegevuse lõpetamise kavatsust ega vajadust.

Ettetõtte äritegevus ei ole hooajaline ega tsükliline. COVID-19 epideemiaga seotud 2021. aastal rentnikele tehtud tähtajaliste rendiallahindluste juurest on mindud tagasi püsilepingute juurde.

2022.a. palgalist tööjõudu ei olnud, kuna vajalikud teenused olid sisse ostetud. Osaühingul on kaks juhatuse liiget, kes 2022. aastal juhatuse liikme tegevuse eest tasu ei saanud.

2023. aastal planeerib ettevõte jätkata senist tegevust.

Negatiivne omakapital on plaanis saada positiivseks esmalt tulevase tegevuskasumi arvelt. Emaettevõte on valmis kohustuste katmise ja toetamise tagama.

Peamised suhtarvud on esitatud järgmises tabelis:

Suhtarv 2022 2021

Müügitulu (eurodes) 492 272 451 171 -1 678

Puhaskasum/ -kahjum (eurodes) -362 265 818

Puhasrentaablus (%) -341,03 -80,29

LEPIDUS INVEST OÜ kontaktid

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.