Rohkema info nägemiseks:

SPIN MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 635; jälgijaid - 0. Arvustusi - 0; Artikleid 0 "Kirjuta SPIN MTÜ kohta arvamuslugu!"

SPIN MTÜ hetkeolukord

Juba 635 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2022

Mittetulundusühing SPIN on avalikes huvides tegutsev organisatsioon, mille eesmärgiks on riskikäitumise vähendamine ja õigusrikkumiste ennetamine noorte hulgas. Eesmärgi saavutamiseks teostatakse muuhulgas spordil tuginevate ennetusprogrammide ettevalmistamist ja läbiviimist.

MTÜ SPINi kui organisatsiooni iseloomustab: (cid:127) tugev usk sellesse, mida teeme; (cid:127) läbimõeldud ja vajalikele muudatustele avatud tegevusmudel; (cid:127) sisukas ja nõudlik partnerlus erineva sektori organisatsioonidega; (cid:127) professionaalsed ja pühendunud meeskonnaliikmed.

MTÜ SPIN perioodi 01.01.2022-31.12.2022 tegevused keskendusid SPIN-programmi elluviimisele kuues Tallinna linnaosas (Põhja-Tallinn,

Lasnamäe, Haabersti, Mustamäe, Nõmme ja Kesklinn), Kohtla-Järvel, Narvas, Tartus, Viimsis, Pärnus, Tõrvas, Viljandis, Paides, Raplas, Saku,

Põlva ja Rae vallas. Samuti ettevalmistavatele tegevustele programmi laiendamiseks, mille tulemusena avasime sügisel 2022 programmi

Saaremaal ja Jõgeval.

Uute piirkondade valiku kriteeriumeid arutati ühiselt SPIN-programmi keskses juhtrühmas. Arutelu tulemusena lepiti kokku, et uutesse piirkondadesse laienemise vajadus on kõigis maakonnakeskuste kohalikes omavalitsustes, kus SPIN-programmi veel ei rakendata. Oluliseks valiku kriteeriumi aluseks võeti maakondade, sh maakondade keskuste alaealiste ja täiskasvanute õigusrikkumiste/kuritegevuse taset. Samuti väga oluliseks faktoriks oli KOV’i poolne tugev koostöövõrgustik ning kohaliku koostöövõrgustiku liikmete suur huvi SPIN-programmi rakendamise vastu.

Kõikide gruppide keskmine osalus oli 9.0 noort sessiooni kohta.

SPIN-programmi visioon, missioon ja väärtused

Visioon

SPIN-programmis osalevatest noortest saavad aktiivsed, avatud ja hoolivad kogukonna liikmed.

Missioon

Loome noortele toetava, turvalise ja motiveeriva keskkonna, kus anname läbi spordi edasi positiivseid väärtusi ning erinevaid eluks vajalikke oskusi meeskonnatööst konfliktide lahendamise ja eesmärkide seadmiseni.

Väärtused (cid:127) Aktiivsus. SPINi keskmes on sport, kuid peame oluliseks aktiivsust ja ettevõtlikust kogu elus – on igaühe kätes, milline maailm talle tulevikus vastu vaatab.

(cid:127) Avatus. Soovime areneda läbi aja ning saavutada üha suuremat mõju, seetõttu oleme avatud nii inimeste, ideede, lahenduste kui ka kriitika suhtes.

(cid:127) Hoolivus. Usume, et igaühes on potentsiaal olla hooliv kodanik. Meie eesmärk on tuua noortes välja nende parimad omadused, teeme seda läbi hoolivuse, tähelepanelikkuse ja julgustamise.

SPIN-programmi sisu

SPIN-programm on uuenduslik ja rahvusvaheliselt edukas spordil põhinev arenguprogramm 9-18 aastastele ebaturvalisest keskkonnast pärit noortele. Programmi peamine eesmärk on arendada noortes elus toimetulekuks vajalikke sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi. Programmi pikaajaline eesmärk on riskikäitumise vähendamine ning noorte püsimine haridussüsteemis ning jõudmine tööturule. Programmi mudel põhineb

Suurbritannias juba 13 aastat edukalt ja mõjusalt toimiva programmi Kickz mudelil.

Programmi raames viiakse sihtrühma noortele (nii poisid kui tüdrukud) kolm korda nädalas läbi vaba aega sisustavaid ja osalejaid arendavaid sessioone. Tegevused SPIN-i sessioonides jagunevad kaheks: 2/3 on portlikud tegevused (enamasti jalgpall, ent ka teised meeskondlikud alad) ja 1/3 sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi arendavad tegevused.

SPIN-programmi koordineerimine, koostööpartnerid ja rahastamine

Programmi elluviimist koordineerib MTÜ SPIN, kes vastutab programmi igapäevase sisulise ja finantsjuhtimise ning administreerimise eest.

Samuti tegevuskava kujundamise ning elluviimise, osalejate värbamise ja koostöövõrgustiku koordineerimise ning osapoolte toetamise eest programmi elluviimisel. Programmi läbiviijateks olid 2022. aastal professionaalsed ja spetsiaalse täiendõppe saanud tipptreenerid jalgpalliklubidest FC Flora, FCI Levadia, Narva Trans, FC Storm, FC Helios, Paide Linnameeskonna ja Viljandi Tuleviku. Treeneritele on toeks noorsootöö/psühholoogi/ sotsiaalpedagoogi hariduse ja kogemusega eluoskuste treenerid.

2022. aasta lõpu seisuga rakendati SPIN-programmi kaheksateistkümnes omavalitsuses 32 noortegruppi, milles osales enam kui 600 noort.

Kokku osales 2022. aastal programmi sisuliste tegevuste elluviimisel 66 inimest (55 treenerit ja eluoskuste treenerit ning 11 programmi juhtivat

SPIN MTÜ kontaktid

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.