Rohkema info nägemiseks:

EESTI TUDENGISATELLIIDI SA

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 313; jälgijaid - 5. Arvustusi - 0; Artikleid 0 "Kirjuta EESTI TUDENGISATELLIIDI SA kohta arvamuslugu!"

EESTI TUDENGISATELLIIDI SA hetkeolukord

Juba 313 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 5 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2022

Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutus tegutseb alates 04.01.2016.

Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutus toetab kosmosetehnoloogiaalast teadus- ja arendustegevust Eestis, algatab ja osaleb kosmosemissioonides ning toetab Eestis arendatud satelliitide või nende osade lennutamist kosmosesse.

Sihtasutuse eesmärk on toetada tulevaste kosmoseteadlaste, inseneride ja ettevõtjate väljakoolitamist, võimaldades tudengitele ja õpilastele praktilist kogemust kosmosetehnoloogia arendamisel. Sihtasutuse tegevusega soovitakse kaasa aidata inimkonna kosmoseavastustele.

Missiooni ESTCube-2 eesmärk on tehnoloogia testimine. Testitakse orbiidi kõrguse langetamist plasma pidurdamise abil, elektrilise päikesepurje (E-sail) tehnoloogiat ja uudset satelliidi alamsüsteemi lahendust. Plasma piduri ja E-saili, mida koos nimetatakse ka Coulombi vastastikmõju tõukuriteks, testimiseks kerib satelliit välja 300 m pikkuse traadi. Selle traadi laadimisel tekib Maa orbiidil vastastikmõju plasma ja traadi vahel ning selle läbi alandatakse poole aastaga satelliidi kõrgus 700 kilomeetrilt 500 kilomeetrini. See eksperiment võimaldab ka sarnase satelliidi viimise Maa magnetvälja mõjust kaugemale, kus on võimalik testida E-sail tehnoloogiat päikesetuules liikumiseks.

Satelliit on jaotatud järgmisteks alamsüsteemideks: elektri tootmise alamsüsteem, kommunikatsiooni alamsüsteem, pardaarvuti alamsüsteem ning asendi ja orbiidi kontrolli alamsüsteem. Need alamsüsteemid on integreeritud eesmärgiga ehitada võimalikult väikese ruumala, massi ning voolutarbega süsteem. See võimaldaks kasutada sarnast, väga efektiivset satelliidi disaini ka teistel missioonidel näiteks

Maa vaatlusteks või planeetide vaheliseks liikumiseks.

Sihtasutuse majandusaasta aruande tulem oli -22 628 eurot.

Suhtarvud 2022 2021

Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 19,01 4,53

Maksevõime kordaja 18,22 4,51

Rahakordaja 18,17 4,51 2023 jätkub hooga kommunikatsioonitegevus ning uute jätkuprojektide otsing ja kirjutamine. Seega on oodata, et kui uusi projektirahastusi kiiresti ei lisandu, siis ületavad kulud taas tulusid ning sihtasutus tuleb ots-otsaga kokku. Kuid kui õnnestub kevadel, suvel ja sügisel mõningad plaanitud projektitaotlused edukalt edastada, siis võib olla aasta lõpuks ka vastupidine seis.

ESTCube-2 lennutatakse 2023 lõpus kosmosesse ning peale seda algab selle kuni kahe-aastane missioon, mille lõpus satelliit täielikult põhivarast amortiseeritakse, kui teadusnõukogu ei otsusta missiooni mingitel kaalutlustel pikendada.

Sihtasutus tegeleb aktiivse restruktureerimisega, et toetada tulevikus mitmeid erinevaid projekte ESTCube’i satelliitide kõrval, sellega seoses võivad sihtasutuse tegevusalad, tulud ja kulud suureneda, kuid märgatav areng võib jääda ka 2024. aastasse ja edasi.

Sihtasutuse juhatus koosneb kolmest liikmest ja nõukogu kuuest liikmest.

EESTI TUDENGISATELLIIDI SA kontaktid

Koostööpartnerid

Ettevõtte suurimad koostööpartnerid

EE- Eesti

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.