Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

G4S EESTI AS: Tegevusaruanne 2017

AS G4S Eesti on ülemaailmselt enam kui 100 riigis tegutseva, ligi 600 000 töötajaga rahvusvahelise turvakontserni G4S plc koosseisu kuuluv ettevõtte. Eesti turvaturul on AS G4S Eesti edukalt tegutsenud 27 aastat ning saavutanud klientide silmis tugeva ja usaldusväärse ettevõtte positsiooni. Oleme valmis oma klientidele pakkuma laia ja turuliidrile omaselt kvaliteetset teenustevalikut kogu Eesti territooriumil.

Ettevõttel on Eestis lai spekter teineteist toetavaid tegevusalasid: tehnilise ja mehitatud valveteenuste osutamine, sularaha vedu ja töötlus, turvaseadmete ja häiresüsteemide projekteerimine, paigaldamine, müük, rent ja hooldus, turvakonsultatsioonid ja turvakontseptsioonide koostamine, isikukaitse, esmaabitarvikute müük, häirekeskusele tulekahjuhäire edastamise teenus ning üle-eestilise elektriautode laadimisvõrgu monitooring ja hooldus.

Viimase viie aasta vältel on AS-i G4S Eesti müügitulu stabiilselt kasvanud, 2017. aastal oli kasv 6%. Samal ajal 2017. aasta ärikasum kahanes 2016. aasta ärikasumiga võrreldes 8,2%. Ärikasumi kahanemise peamiseks põhjuseks oli kulude, s.h tööjõukulude jätkuv kasv.

Kuigi majanduskeskkond oli 2017. aastal tugev, siis riigi demograafiline trend halb ja töökäte puudus suur. Sama olukorra jätkumist võib oodata ka edaspidi. Võttes arvesse tulubaasiga võrreldes kiiremini kasvavat üldist kulubaasi, jätkub suuräriklientide järk-järguline liikumine traditsiooniliselt mehitatud valve teenuselt tehnoloogiaga kombineeritud valveteenuste lahendustele.

Aina olulisemaks saab pikaajaliste mehitatud valve lepingute hinnaindekseerimise sidumine riikliku alampalgaga kasvuga. Sidumine tarbijahinnaindeksi kasvuga, mis on viimastel aastatel olnud nii alam- kui keskmise palga kasvust oluliselt madalam, ei ole enam kohane.

AS G4S Eesti on Eesti suurimaid tööandjaid ja maksumaksjaid. Vaatamata pingelisele olukorrale tööjõu saadavuses, oli ettevõtte keskmine voolavus selle sajandi madalaim – 22 protsenti. AS G4S Eesti kinnistab end aina tugevamalt teenindussektori ettevõtete seas kui kindel ja usaldusväärne tööandja, olles ühtlasi ka madalaima tööjõu voolavusega ettevõte turvasektoris. Lõppenud aastal jätkati koolitus- ja arendustegevustega, et tõsta töötajate kompetentsi ja teeninduskvaliteeti. Järgmistel aastatel plaanitakse veelgi enam keskenduda tehnoloogiaalase kompetentsi parendamisele.

2017. aastal laiendasime oluliselt kliendirahulolu osatähtsust meie tegemiste eesmärgistamisel ja tulemuslikkuse hindamisel. Alates soovitusindeksi (Net Promoter Score) kasutuselevõtust oleme suutnud kliendirahulolu tõsta üle kahe korra.

Sularaha kui maksevahend on jätkuvalt kaupmeestele oluliselt odavam kui kaardimakseteenus ning vähemalt keskpikas perspektiivis see olukord ei muutu. G4S kontsern on maailma üks vanimaid ja suurimaid sularahaveo ja -käitluse teenust osutavaid ettevõtteid. See tagab teenuse professionaalsuse, kõrge turvalisuse ja usaldusväärsuse kõigile olemasolevatele ja tulevastele klientidele.

Lõppenud aastal pakkusime sularahaveo klientidele lisaväärtust uute toodete ja teenuste näol. Näiteks on osad transpordisektori ettevõtted kasutusele võtnud Cash360 nutiseifi lahenduse, mis vähendab kliendi töötajate sularahakäitlusele kuluvat aega ja tõstab kliendi teeninduspunktis sularahakäitluse turvalisust.

Uutest valvelahendustest tulime turule Väikevalve teenusega. Tegemist on soodsama hinnaklassi lahendusega väiksemate valvevajadustega objektile – näiteks maakodusse või suvilasse.

AS G4S Eesti soovib muuta Eesti turvalisemaks ning on oma tegevuses alati ühiskondlikult vastutustundlik. Ettevõtte eestvedamisel tegutseb juba seitsmendat aastat sotsiaalmeedia platvorm „Julged hoolida?“, mis on üheks kanaliks igapäevaelu turvalisusega seotud teemade üle arutlemisel. Suvekuudel pakkus ettevõte noortele võimalust osaleda „Julged hoolida?“ töömalevas, et rannavalvurite käe all õppida veeohutusega seonduvat ning osaleda Toidupanga ja Uuskasutuskeskuse heategevusprojektides. Samuti oleme aastaid toetanud üleriigiliselt koostöös Eesti Korvpalliliiduga noorte sporditegevust läbi G4S Noorte Korvpalliliiga.

Londoni ja Kopenhaageni börsil noteeritud rahvusvahelise G4S kontserni liikmena laienevad ettevõttele kontserni võrdse kohtlemise, inimõiguste ja korruptsioonivastase võitluse reeglistikud. Nendele nõuetele vastavus, kaasnevate riskide regulaarne hindamine ja vajadusel parendustegevuste rakendamine on üks AS-i G4S Eesti integreeritud juhtimissüsteemi osasid, mille rakendamist hinnatakse perioodiliselt emaettevõtte sõltumatute kontrollüksuste poolt. Lisaks omab AS G4S Eesti juba alates 1997. aastast ISO 9001 kvaliteedijuhtimise sertifikaati. 2018. aastal saab ettevõte ka ISO 14001 keskkonnajuhtimise sertifikaadi omanikuks.

2018. aastal keskendub ettevõte oma peamistele tegevusvaldkondadele ja vastavate kompetentside arendamisele ning jätkab planeeritud arendustegevuste ja investeeringutega, otsides pidevalt võimalusi uute teenuste turuletoomiseks. Võetud eesmärkide saavutamisel kujunevad sellel aastal olulisteks tehniliste turvalahenduste, sh videolahenduste veelgi aktiivsem klientidele teadvustamine, mehitatud ja tehnilise valve sisemise kvaliteedi tõstmine tehnoloogiliste abivahenditega ning sularahaveos uute lahenduste kasutuselevõtt.

2017. aastal toimusid muudatused ettevõtte juhatuses ja nõukogus. Aasta lõpu seisuga olid juhatuse liikmed Priit Sarapuu ja Villu Õun ning nõukogu liikmed Lauri Veikko Saloranta, Irene Metsis ja Alger Räpp.

Finantssuhtarve:

2017 2016
Müügitulu (milj. EUR )58.054.6
Müügitulu kasv6.2%3.6%
Ärikasumi määr2.4%2.8%
Puhaskasum (milj. EUR)3.22.2
Puhasrentaablus6%4.0%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja7.05.5
ROA3%2.1%
ROE3%2.5%

Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:

· Müügitulu kasv (%) = (müügitulu 2017 – müügitulu 2016) / müügitulu 2016

· Ärikasumi määr (%) = ärikasum / müügitulu * 100

· Puhasrentaablus (%) = puhaskasum / müügitulu * 100

· Lühiajaliste kohustiste kattekordaja (kordades) = käibevara/lühiajalised kohustised

· ROA (%) = puhaskasum / varad kokku * 100

· ROE (%) = puhaskasum / omakapital kokku * 100

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

G4S EESTI AS storybook

?

G4S EESTI AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

G4S EESTI AS seosed veebis

Veebisügavustest G4S EESTI AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

G4S EESTI AS viimased sündmused

?
icon

G4S EESTI AS

13.02.2020

Ametlikud Teadaanded.

13.02.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

G4S EESTI AS

27.01.2020

Ametlikud Teadaanded.

27.01.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

G4S EESTI AS

12.01.2020

Ametlikud Teadaanded.

12.01.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..