Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

KESKO SENUKAI ESTONIA AS

Meedialeht ja uudisvoog

11 300 külastajat

168 jälgijat

KESKO SENUKAI ESTONIA AS: Ekspordilugu

KESKO SENUKAI ESTONIA AS püüab küll välisturgu, kuid seni on ekspordi osakaal ettevõtte käibest jäänud kasinaks. Eelmisel aastal moodustas see 0,8 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 799 813 euro eest.

Näpuotsaga müüakse üht-teist Soome, Läti ja Rootsi turule. See on küll parem kui mitte midagi, kuid haljale ekspordioksale jõudmiseni on veel aega. Ehk tuleb järgmine aasta parem!

Võrreldes aasta varasemaga on ettevõtte müük välisriikidesse kenasti kasvanud, kui 2017. aastal eksportis ettevõte kaupu 759 548 euro eest, siis 2018. aastal juba 799 813 euro eest. Tubli töö!

Kõige suurema hüppe KESKO SENUKAI ESTONIA AS jaoks on aastataguse ajaga võrreldes teinud Norra turg, mille müük on aastases võrdluses kosunud koguni 300,7 protsenti, ning Rootsi turg, kuhu tarniti 80,2 protsendi võrra enam.

Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama sektori ettevõtete eksport Norra turule oli 438,35 miljonit eurot, millest KESKO SENUKAI ESTONIA AS eksport moodustas alla 0,00 protsendi. Kui kõigi turgude sama sektori edukaimad ettevõtted on ERICSSON EESTI AS ja ENEFIT ENERGIATOOTMINE AS, siis Norra turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel KODUMAJATEHASE AS ja KM ELEMENT OÜ, mille käive Norra turul oli eelmisel aastal vastavalt 26,95 miljonit ja 24,06 miljonit eurot.

Kõigi sama sektori ettevõtete eksport Rootsi turule oli eelmisel aastal 1,776 miljardit eurot, ning KESKO SENUKAI ESTONIA AS eksport moodustas sellest alla 0,00 protsendi. Rootsi turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel ERICSSON EESTI AS ja PKC EESTI AS, mille käive Rootsi turul oli eelmisel aastal vastavalt 491,62 miljonit ja 107,29 miljonit eurot.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Kaubandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi
LAADIN VEEL Laadin..