Meedialeht
Vali raport X

KUMA AS

Meedialeht ja uudisvoog

2 535 külastajat

66 jälgijat

KUMA AS: Riigihangete lugu

KUMA AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 2,7 korda aastas ja esimene neist võideti 10 aastat tagasi, aastal 2010. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 27 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 1 894 644 euro eest. See teeb umbes sama palju, kui on mõne pisivalla aastaeelarve maht.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2016, mil võideti kõige suuremas summas hange "Trükiteenuste ostmine Siseministeeriumi valitsemisala asutustele", kogumaksumusega 390 000 eurot. Hanke võitmine võimaldas vist rahulikumalt võtta, sest olulist käibekasvu see ettevõttele ei andnud.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal KUMA AS käibest aga tervelt 11%! Seda on üsna palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine käibes annaks kindlasti tunda.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on KUMA AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 36 korda.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes ise maksab riigikassasse makse rohkem, kui on saanud müügikäivet riigihangetel osalemistest. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Töötlev tööstus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..