Meedialeht
Vali raport X

KUMA AS

Meedialeht ja uudisvoog

2 505 külastajat

66 jälgijat

Featured Image

KUMA AS: Tegevusaruanne 2017

AS Kuma on asutatud 1988. aastal algselt kooperatiivina Kuma. Esialgu alustati tegevust kirjastajana, 1993. aastal lisandus raadio ning 2001. aastal alustati ofsettrükiga.

Põhitegevuseks on ristsõnaväljaannete kirjastamine ning trükkimine. Ettevõtte tuntumad tooted on ristsõnaajakirjad Super Kuma, Kumake, Kooli

Ruudud, Rebase Ruudud. Ristsõnaajakirju antakse välja ka Lätis. Sealseteks tuntumateks toodeteks on Kumins, Super Kuma, Pratnieks, Lielas Rutis, Vieglas. Ettevõtte enda toodete kõrval kujundatakse ja küljendatakse ning trükitakse klientidele erinevaid raamatuid, reklaamtrükiseid, katalooge, kalendreid ning tootepakendeid. Ettevõtte toodangu sortiment on väga lai tänu sellele, et ettevõte pakub lisaks omatoodetele ka erinevaid kliendipõhiseid reklaamtooteid.

Ettevõtte peamised sihtturud on Eesti ja Läti, väiksemas mahus Soome. Ettevõtte majandusaasta müügikäive oli 2,11 mln eurot, ettevõttes töötab 49 töötajat.

Et kõik ausalt ära rääkida, miks ma seda raamatut kooliajal ei lugenud, pean alustama sellest, et kui oli võimalus minna raamatukokku, läksin ma klassivendadega selle asemel vahetunni ajal jõe äärde kevadist jääminekut vaatama. Nii ta siis lugemata jäi, kuid seda enam oli avastamist nüüd, aastaid hiljem.

Päris nii ka ei saa öelda, et kõik oleks halb olnud, oli headki. Näiteks saavad Sihvka ja Kiilike ülesandeks raamatukogu võlglastega `arveid õiendada`. Tootsiks ja Libleks maskeerununa ning relva (laadimata) ähvardusel õnnestub Lutsu „Kevade” raamatukogule tagasi saada. Jah, paneb lausa kukalt kratsima, et kui tagastamata raamatu tegelased ukse taha ilmuvad, siis... siis on ikka mõistlikum tähtaegadest kinni pidada.

Hoolimata kohatisest ebaõnnest(umisest) ei heida Agu Sihvka meelt. Alati on tal mõni vanasõna, mida varrukast võtta, kaaslaste optimism või lööklause, millega hoida motivatsiooni. Üks jäi meelde, õigemini tuli meelde: Pioneer on alati valmis!

Oh seda nostalgiat.

login

Läks huvitavaks?

Edasi lugemiseks

Irid Sisene
Kõik artiklid