Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

TREV-2 GRUPP AS

Meedialeht ja uudisvoog

11 079 külastajat

267 jälgijat

TREV-2 GRUPP AS: Riigihangete lugu

TREV-2 GRUPP AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 53 korda aastas ja esimene neist võideti 4 aastat tagasi, aastal 2016. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 212 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 245 924 005 euro eest. Seda on juba kokku ühe päris eduka ettevõtte aastakäibe jagu.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2017, mil võideti kõige suuremas summas hange "Riigitee nr 2 Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa Kose-Ardu lõigu ehitus", kogumaksumusega 42 210 670 eurot.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal TREV-2 GRUPP AS käibest aga tervelt 64%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on TREV-2 GRUPP AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 561 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes ise maksab mõnel juhul riigikassasse makse rohkem või sama palju, kui on saadud müügikäivet riigihankel osalemisest. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Ehitus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..