Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

ELKE GRUPI AS: Tegevusaruanne 2017

Sissejuhatus

Elke Grupi AS on asutatud 1993. aasta novembris.

Emaettevõtte põhitegevuseks on investeeringute haldamine ja tütarettevõtete juhtimine ning sellega seonduvate teenuste osutamine. Valdava osa konsolideerimisgrupi äritegevusest moodustab automarkide Toyota ja Lexus müük ning müügijärgne hooldus. Kontserni kuuluvad ettevõtted haldavad Eestis ja Leedus kokku üheksat Toyota või Lexuse esindust.

„Meie eesmärgiks on pakkuda oma praegustele ja tulevastele klientidele alati parimat sõiduki soetamise ja omamise kogemust“ – Elke Grupi AS.

Tegevuskeskkonna areng ja selle üldine mõju kontserni majandustulemustele

Eestis kasvas Maanteeameti Liiklusregistri büroo andmetel 2017. aastal uute sõidukite registreerimine võrreldes 2016. aastaga 10,6%. Elke Gruppi kuuluvate ettevõtete Toyota müük kokku kasvas 25,9%. Leedu autoturg kasvas 25,6%. Samal ajal kasvas Elke Gruppi kuuluvate Leedu ettevõtete poolt müüdud uute Toyota sõidukite arv 29,3%.

Lexuse müüginumbrite osas olulist muutust ei olnud, jäädes nii Eestis kui Leedus eelmise aasta tasemele.

Joonis 1. Esmaselt registreeritud sõidukid (Eesti, Leedu registrite andmetel, kategooriad M1, M1G, N1,

N1G)

Ülevaade kontserni struktuurist

Elke Grupi AS struktuurist ja omandisuhetest seisuga 31.12.2017 annab ülevaate joonis 2.

Joonis 2. Elke Grupi kontserni struktuur

Autoesindused:

Kontserni tütarettevõtted Elke Auto AS, Mustakivi Auto AS, Hat-Auto AS ja Narva Autokeskus OÜ müüvad ja pakuvad müügijärgset teenindust Toyota sõidukitele Eestis.

Unelmauto AS esindab automarki Lexus Tallinnas.

UAB Mototoja ja UAB Autotoja on mõlemad ametlikud Toyota ja Lexuse esindajad Leedus.

Autorent:

Elke Autorendi AS on spetsialiseerinud lühi- ja pikaajalisele autorenditeenuse pakkumisele.

Kinnisvara- ja investeeringute haldus:

Norrenda OÜ, SIA Auto Halle ja UAB Holdita tegelevad investeeringute halduse ja nende omanduses oleva kinnisvara rendile andmisega.

Kontserni emaettevõte Elke Grupi AS osutab tütarettevõtetele strateegilise juhtimise ja finantsjuhtimise teenuseid, lisaks tegeleb ettevõte ka talle kuuluva kinnisvara rendile andmisega.

2016. aastal toimunud konsolideerimisgrupi restruktureerimine jõudis lõpule 2017. aasta alguses, kui Elke Investeeringute AS ühendati Elke Grupi AS-ga ja kustutati Äriregistrist 30.01.2017.

Tütar- ja sidusettevõtted

50% osalusega ettevõtted Unelmauto AS, SIA Auto Halle ja UAB Holdita on kontserni aruandes kajastatud sidusettevõtetena. UAB Autotoja on kajastatud tütarettevõttena, kuna Elke Grupi AS omab valitsevat mõju, suudab määrata või tagasi kutsuda enamuse tegevjuhtkonna või juhtorgani liikmetest ning määrata finants- ja äripoliitika otsuseid.

Tulud, kulud ja kasum

Elke Grupi konsolideeritud müügitulu moodustas 126,6 mln eurot, suurenedes võrreldes eelmise aastaga 5,0%. Võrreldes 2016. aastaga suurenes müügitulu sõidukite müügist 7,5%, müügijärgsest teenindusest aga vähenes 4,7%. Sõidukite müügi osakaal kogukäibest moodustas 81,5% (2016: 79,7%) ja müügijärgse teeninduse osakaal 18,5% (2016: 20,3%). Kulutused müügi eesmärgil soetatud kaupadele ning teenustele suurenesid 6,2%, mitmesugused tegevuskulud suurenesid 10,8% ja tööjõukulud vähenesid 4,5%.

Elke Grupi 2017. aasta konsolideeritud puhaskasumiks kujunes 3,5 mln eurot, vähenedes aastaga 8,0%. Vähemusaktsionäride osa kogu puhaskasumist moodustab 23,1%.

Kontserni majandustegevust iseloomustavad järgmised finantssuhtarvud:

Müügitulu muutus (protsentides võrreldes eelmise aastaga)

Puhaskasumi muutus (võrreldes eelmise aastaga, protsentides)

Ärikasumimäär (ärikasum / müügitulu, protsentides)

Puhasrentaablus (puhaskasum / müügitulu, protsentides)

Varade puhasrentaablus (puhaskasum / varad kokku, protsentides)

Omakapitali puhasrentaablus ( puhaskasum / omakapital kokku, protsentides)

Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (käibevara / lühiajalised kohustused, kordades)

Alljärgnevalt on toodud vastavad arvnäitajad:

2017 2016 2015

Müügitulu muutus 5,0% 16,0% -10,5%
Puhaskasumi muutus -8,0% 60,4% 1,9%
Ärikasumimäär 3,3% 3,5% 3,4%
Puhasrentaablus 2,8% 3,2% 2,3%
Varade puhasrentaablus 9,3% 10,3% 5,7%
Omakapitali puhasrentaablus 13,9% 15,7% 9,1%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 2,8 3,0 1,6

Investeeringud

2017. aastal investeeris UAB Autotoja 130 tuhat eurot maa ostuks. Elke Grupi AS investeeris 253 tuhat eurot enda omanduses olevate kinnistute parendusse.

Tagamaks tulevikus klientidele veelgi kindlam klienditeeninduse tase, otsustas Elke Grupp investeerida 2017 aastal 150 tuhat eurot Eestis toimivate Toyota müügiesinduste rebrändingusse.

Olulised keskkonna- ja sotsiaalsed mõjud

Rohelise mõttemaailma propageerimine on Elke Grupi ettevõtete üheks prioriteediks, tähtsustatakse keskkonnasõbralikust ja tõstetakse töötajate teadlikkust meie tegevusega seotud keskkonnaaspektide kohta. Kontserni Toyota ettevõtted on ISO14001 keskkonnastandardi järgi atesteeritud ja omavad ISO14001 vastavust.

Meie eesmärgiks on meie klientide keskkonnateadlikkuse tõstmine ning tegevusest keskkonnale jäetava jalajälje vähendamine, tagades hübriidsõidukite näol veel parema auto omamise ja kasutamise kogemuse.

Kõik kontserni jaekaubandusettevõtted on standardiseeritud vastavalt maaletoojate poolsetele nõuetele. Atesteerimistulemuste alusel on pälvitud kõrgemaile tasanditele vastavussertifikaadid Teeninduse juhtimise ja Kvaliteedi osas (Toyota TSM).

Aitamaks kaasa kutseõppeharduse edendamisele teeb kontsern koostööd erinevate kutseõppeasutustega üle baltikumi, pakkudes õppuritele praktikavõimalusi ja osaleb aktiivselt ettevõtjana õppekavade väljatöötamisel.

Erandlikult parim klienditeenindus ja täielik kliendirahulolu

Elke Grupi ettevõtete eesmärgiks on alati pakkuda oma kliendile parimat auto soetamise ja omamise kogemust. Kliendirahulolu taseme tõstmine on saavutatud läbi meeskonna koolitamise, pideva enesetäiendamise ja jooksva kliendirahulolu uuringu läbiviimisega.

Kõrgeimat taset klienditeeninduses on tunnustanud mitmete aukraadidega ja tunnustustega. Erilisem neist on Toyota Ichiban tiitel, parima klienditeenindusega ettevõtte tunnustus piirkonnas.

Personal

Seoses 2016. aastal toimunud kontserni struktuuri muudatustega vähenes kontserni töötajate arv 350-lt töötajalt 306 töötajani, millest tingituna vähenesid ka tööjõukulud. 2017. aastal moodustasid tööjõukulud 8,5 mln eurot, mis on 0,5 mln eurot vähem kui 2016. aastal.

Aruandeaastal maksti Elke Grupi AS juhatuse ja nõukogu liikmetele tasu 142 (2016: 133) tuhat eurot.

Eesmärgid järgmiseks majandusaastaks

Kontsern on seadnud 2018. aastaks oma ettevõtetele eesmärgiks kasumlikkuse ja tootlikkuse kasvu. Läbi paremini organiseeritud ja struktureeritud klienditeenindustegevuste ja kulude optimeerimise kaudu tekkiv produktiivsuse kasv, on eelkõige vajalik tagamaks jätkusuutlik kontserni efektiivne tegutsemine.

Kõikide kontserni ettevõtete 2018. aasta eesmärgid on suuremad võrreldes turu kasvust tuleneva mahtude suurenemisega, eesmärgiks on suurendada turuosa kõikides tegevusvaldkondades.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

ELKE GRUPI AS storybook

?

ELKE GRUPI AS peavoolumeedias

?

ELKE GRUPI AS seosed veebis

Veebisügavustest ELKE GRUPI AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

ELKE GRUPI AS viimased sündmused

?
icon

ELKE GRUPI AS

28.06.2020

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2019" majandusaasta aruanne.

icon

ELKE GRUPI AS

21.06.2020

Juhatuse liikme eemaldamine.

Juhatuse liige Merike Laasmaa (18.09.1956) eemaldatud ettevõtte juhatusest

icon

ELKE GRUPI AS

27.06.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..