Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

ELKE GRUPI AS: Tegevusaruanne 2018

Sissejuhatus

Elke Grupp sai alguse 1990. aastal, millal asutati kontserni tänane tütarettevõte Elke Mustamäe AS. Emaettevõtte Elke Grupi AS põhitegevuseks on investeeringute haldamine ja tütarettevõtete juhtimine ning sellega seonduvate teenuste osutamine. Valdava osa konsolideerimisgrupi äritegevusest moodustab automarkide Toyota ja Lexus müük ning müügijärgne hooldus. Kontserni kuuluvad ettevõtted haldavad Eestis ja Leedus kokku kümmet Toyota või Lexuse esindust. Kõiki ettevõtteid ühendab missioon: „Me töötame Elkes iga päev selle nimel, et tunneksid end oodatuna.“

Tegevuskeskkonna areng ja selle üldine mõju kontserni majandustulemustele

Eestis kasvas Maanteeameti Liiklusregistri büroo andmetel 2018. aastal uute sõiduautode ja tarbesõidukite registreerimine võrreldes 2017. aastaga 2,0%. Elke Gruppi kuuluvate ettevõtete Toyota müük kokku kasvas 10,7%.

Leedu autoturg kasvas 23,9%. Samal ajal kasvas Elke Gruppi kuuluvate Leedu ettevõtete poolt müüdud uute Toyota sõidukite arv 23,1%. Lexuse müük vähenes nii Eestis kui Leedus, kokku 11,1%, mis on vastavuses premium autoturu langusega Baltikumis.

Ülevaade kontserni struktuurist

Elke Grupi AS struktuurist ja omandisuhetest seisuga 31.12.2018 annab ülevaate joonis 1.

Joonis 1. Elke Grupi kontserni struktuur

Autoesindused:

Kontserni tütarettevõtted Elke Mustamäe AS, Elke Mustakivi AS, Elke Rakvere AS ja Elke Narva OÜ müüvad ja pakuvad müügijärgset teenindust Toyota sõidukitele Eestis.

Unelmauto AS esindab automarki Lexus Tallinnas.

UAB Mototoja ja UAB Autotoja on mõlemad ametlikud Toyota ja Lexuse esindajad Leedus.

Autorent:

Elke Autorendi AS on spetsialiseerinud lühi- ja pikaajalisele autorenditeenuse pakkumisele.

Kinnisvara- ja investeeringute haldus:

Norrenda OÜ, SIA Auto Halle ja UAB Holdita tegelevad investeeringute halduse ja nende omanduses oleva kinnisvara rendile andmisega.

Kontserni emaettevõte Elke Grupi AS osutab tütarettevõtetele strateegilise juhtimise ja finantsjuhtimise teenuseid, lisaks tegeleb ettevõte ka talle kuuluva kinnisvara rendile andmisega.

Tütar- ja sidusettevõtted

50% osalusega ettevõtted Unelmauto AS, SIA Auto Halle ja UAB Holdita on kontserni aruandes kajastatud sidusettevõtetena. UAB Autotoja on kajastatud tütarettevõttena, kuna Elke Grupi AS omab valitsevat mõju, suudab määrata või tagasi kutsuda enamuse tegevjuhtkonna või juhtorgani liikmetest ning määrata finants- ja äripoliitika otsuseid.

Tulud, kulud ja kasum

Elke Grupi konsolideeritud müügitulu moodustas 147,7 mln eurot, suurenedes võrreldes eelmise aastaga 16,7%. Võrreldes 2017. aastaga suurenes müügitulu sõidukite müügist 18,3% ja müügijärgsest teenindusest 9,3%. Sõidukite müügi osakaal kogukäibest moodustas 82,7% (2017: 81,5%) ja müügijärgse teeninduse osakaal 17,3% (2017: 18,5%). Kulutused müügi eesmärgil soetatud kaupadele ning teenustele suurenesid 17,0%, mitmesugused tegevuskulud suurenesid 5,0% ja tööjõukulud suurenesid 13,9%.

Elke Grupi 2018. aasta konsolideeritud puhaskasumiks kujunes 4,3 mln eurot, suurenedes aastaga 21,9%. Vähemusaktsionäride osa kogu puhaskasumist moodustab 23,3%.

Kontserni majandustegevust iseloomustavad järgmised finantssuhtarvud:

Müügitulu muutus (protsentides võrreldes eelmise aastaga)

Puhaskasumi muutus (võrreldes eelmise aastaga, protsentides)

Ärikasumimäär (ärikasum / müügitulu, protsentides)

Puhasrentaablus (puhaskasum / müügitulu, protsentides)

Varade puhasrentaablus (puhaskasum / varad kokku, protsentides)

Omakapitali puhasrentaablus ( puhaskasum / omakapital kokku, protsentides)

Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (käibevara / lühiajalised kohustused, kordades)

Alljärgnevalt on toodud vastavad arvnäitajad:

2018 2017 2016 2015
Müügitulu muutus 16,7% 5,0% 16,0% -10,5%
Puhaskasumi muutus 21,9% -8,0% 60,4% 1,9%
Ärikasumimäär 3,5% 3,3% 3,5% 3,4%
Puhasrentaablus 2,9% 2,8% 3,2% 2,3%
Varade puhasrentaablus 10,9% 9,3% 10,3% 5,7%
Omakapitali puhasrentaablus 15,7% 13,9% 15,7% 9,1%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 3,2 2,8 3,0 1,6

Investeeringud

2018. aastal investeeris Elke Grupi AS 115 tuhat eurot enda omanduses olevate kinnistute parendusse. Lexuse esindused investeerisid müügisalongide uuendustesse, viimaks neid vastavusse Lexuse uute standardetega 310 tuhat eurot.

Juhtimistarkvara arendamisse ja kliendihalduse lisavõimaluste tekitamiseks investeeris Elke Grupi AS IT süsteemidesse 94 tuhat eurot.

Olulised keskkonna- ja sotsiaalsed mõjud

Roheline mõttemaailm

Elke Grupi prioriteediks on jätkuvalt rohelise mõttemaailma propageerimine. Keskkonnateadlikkuse tõstmine ja tegevusest keskkonnale jäetava jalajälje teadvustamine on kõikide ettevõtte poolt tehtavate otsuste osa.

Kontserni kõik automüügi ettevõtted on ISO14001 keskkonnastandardi järgi atesteeritud ja omavad ISO14001 vastavust.

Kvaliteedijuhtimise standard

Eesmärgiga tagada kõigis Elke esindustes ühtlane ja kõrge teenindustase on kõigis kontserni jaekaubandusettevõtetes juurutatud samad protseduurireeglid ja standardiseeritud kooskõlas maaletoojate poolsete nõuetega. Toyota atesteerimistulemuste alusel on kõik esindused pälvitud kõrgemale tasandile vastavussertifikaadid Müügi ja Teeninduse juhtimise ning kvaliteedi osas.

Töö noortega

Lisaks koostööle erinevate kutseõppeasutustega üle Baltikumi, mille eesmärgiks on edendada kutseõppehariduse valdkonda ka üldisemalt, alustas 2018. aastal Elke Grupi AS koostööd erinevate noortele tehnikahuvilistele suunatud projektides. Koos OT Racingu ning Ott ja Ivar Tänakuga väljatöötatud koostööprojekti eesmärgiks arendada noorte huvi tehnikaspordi vastu kui ka parendada liikluskultuuri.

Erandlikult parim klienditeenindus ja täielik kliendirahulolu

Elke Grupi AS on sisekommunikatsioonis sõnastanud oma automüügiettevõtete eesmärgi alljärgnevalt Et kõik inimeste kokkupuuted oma autoga oleksid ainult positiivsed rõõm teekonnast, mõnusalt autos veedetud aeg, olgu kasvõi ummikus. Nad saavad rahus tegeleda oma asjadega nende Toyota viib nad kohale ja selle sujuva toimimise eest hoolitseb Elke.

Parima klienditeeninduse tagavad motiveeritud ja kaasatud töötajad. Panustades 2018. aastal meeskonna koolitamisse, pideva enesetäiendamise soosimisse ja tunnustades kaizen mõttemaailma, soovib ettevõte tagada stabiilset kliendirahulolu kasvu.

Kõrgeimat taset klienditeeninduses on tunnustanud mitmete aukraadidega. Erilisem neist on Toyota Ichiban tiitel, parima klienditeenindusega ettevõtte tunnustus piirkonnas, mille aastal 2018 pälvisid Elke Mustamäe AS ja Mototoja UAB.

Personal

Kontserni keskmine töötajate arv majandusaastal oli 315 töötajat. 2018. aastal moodustasid tööjõukulud 9,7 mln eurot, mis on 1,2 mln eurot rohkem kui 2017. aastal.

Aruandeaastal maksti Elke Grupi AS juhatuse ja nõukogu liikmetele tasu 158 (2017: 148) tuhat eurot.

Eesmärgid järgmiseks majandusaastaks

Kontsern on seadnud 2019. aastaks oma ettevõtetele eesmärgiks kasumlikkuse ja tootlikkuse kasvu. Läbi paremini organiseeritud ja struktureeritud klienditeenindustegevuste ning taustategevuste konsolideerimisest tekkiv produktiivsuse kasv, on kontserni efektiivne tegutsemise jätkusuutlikkuse aluseks.

Kõikide kontserni ettevõtete 2019. aasta eesmärgid on suuremad võrreldes turu kasvust tuleneva mahtude suurenemisega, eesmärgiks on suurendada turuosa kõikides tegevusvaldkondades.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

ELKE GRUPI AS storybook

?

ELKE GRUPI AS peavoolumeedias

?

ELKE GRUPI AS seosed veebis

Veebisügavustest ELKE GRUPI AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

ELKE GRUPI AS viimased sündmused

?
icon

ELKE GRUPI AS

28.06.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

ELKE GRUPI AS

04.07.2018

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit suurenes

icon

ELKE GRUPI AS

29.06.2018

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..