Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

PRINTALL AS

Meedialeht ja uudisvoog

4 065 külastajat

209 jälgijat

PRINTALL AS: Ekspordilugu

PRINTALL AS on kibe käsi väliskaubanduse alal, ekspordi osakaal ettevõtte käibest moodustas eelmisel aastal 62,8 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 16,14 miljoni euro eest. Kui vaid kõik Eestis tegutsevad ärid välismaal nii kõva müüki teeksid!

Kõige suurema müügiga oli ettevõtte jaoks eelmisel aastal Euroopa turg, kuhu müüdi aasta jooksul kaupu 7,11 miljoni euro eest, mis moodustas 44 protsenti ettevõtte ekspordikäibest.

Võrreldes aasta varasemaga on ettevõtte müük välisriikidesse kenasti kasvanud, kui 2018. aastal eksportis ettevõte kaupu 15,43 miljoni euro eest, siis 2019. aastal juba 16,14 miljoni euro eest. Tubli töö!

Kõige suurema languse on teinud Norra turg, kus müük kukkus kena 1,49 miljoni euro pealt 1,22 miljonile eurole. Mis küll nihu läks?

Panuse ettevõtte müügitulusse andis ka müük Rootsi (24 protsenti), Soome (22 protsenti) ja Norra (8 protsenti) turgudel.

Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama sektori ettevõtete eksport Soome turule oli 1,695 miljardit eurot, millest PRINTALL AS eksport moodustas 0,15 protsenti. Kui kõigi turgude sama sektori edukaimad ettevõtted on NT BUNKERING AS ja ERICSSON EESTI AS, siis Soome turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel ABB AS ja KONESKO AS, mille käive Soome turul oli eelmisel aastal vastavalt 79,22 miljonit ja 52,39 miljonit eurot.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Töötlev tööstus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..