Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

YIT EESTI AS

Meedialeht ja uudisvoog

13 187 külastajat

286 jälgijat

YIT EESTI AS: Riigihangete lugu

YIT EESTI AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 9,8 korda aastas ja esimene neist võideti 12 aastat tagasi, aastal 2008. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 118 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 133 757 434 euro eest. Seda on juba kokku ühe päris eduka ettevõtte aastakäibe jagu.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2019, mil võideti kõige suuremas summas hange "Riigitee nr 11 Tallinna ringtee km 20,2-24,2 Luige-Saku lõigu ehitus", kogumaksumusega 15 875 000 eurot.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal YIT EESTI AS käibest aga tervelt 27%! Seda on üsna palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine käibes annaks kindlasti tunda.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on YIT EESTI AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 326 korda.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes ise maksab mõnel juhul riigikassasse makse rohkem või sama palju, kui on saadud müügikäivet riigihankel osalemisest. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Ehitus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..