Meedialeht
Vali raport X

AMSERV GRUPI AS

Meedialeht ja uudisvoog

7 979 külastajat

161 jälgijat

Featured Image

AMSERV GRUPI AS: Tegevusaruanne 2018

Amserv Grupi kontsern koondab autode müügi ja teenindusega tegelevaid ettevõtteid Eestis ja Lätis. Emaettevõtte põhitegevusalaks on tütar- ja sidusettevõtete aktsiate hoidmine ning kontserni juhtimine.

Kontserni ettevõtted tegelevad Toyota, Lexuse, Opeli, Hyundai ja Peugeot automarkide müügi ja hooldusega ning ka Chevrolet ja Saab automarkide hooldusega. Amserv Grupp opereerib 10 müügi- ja teeninduskeskust. Eesti keskused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides ja Viljandis ning Läti keskused Riias ja Liepajas. Kõikides üksustes müüakse uusi ja kasutatud sõidukeid, varuosasid ning pakutakse müügijärgset teenindust.

Amservi strateegiaks on juba rohkem kui 27 tegevusaasta jooksul pakkuda laialdast ja lihtsalt kättesaadavat kvaliteetset rahvusvahelistele standarditele vastavat autoteenust ning parimat valikut autotooteid Eestis ja Lätis. Ettevõte panustab järjepidevalt teenindusstandardite arendusse ning ulatusliku levialaga esinduste võrgustiku arengusse. Amservi visiooniks on olla Eesti ja Baltikumi juhtivaid ning eelistatumaid sõidukite jaemüüjaid. Amservi missioon on pakkuda ootusi ületavat transpordivahendite valikut ja hoolivat teenindust.

EESTI JA LÄTI AUTOTURU ARENG 8

Eesti automüüjate Liidu andmetel võeti 2018. aastal Eestis esmakordselt arvele 30 243 (2017: 29 137) uut ning 13 674 (2017: 11 290) kasutatud sõiduautot ja tarbesõidukit (klassid M+N1). Võrreldes 2017. aastaga kasvas uute sõiduautode turg 3,8% (2017: 11,1%). Amserv Grupi Eesti uute autode müügi 3 453 auto juures oli Grupi turuosaks Eestis 11,4% (2017: 11,6%). Populaarsemat tüüpi sõidukiteks olid Eestis väiksem keskklass, keskklass ja maasturid, mis moodustavad möödunud aastal soetatud uutest sõidukitest 58%. Kõige jõulisemalt on kasvanud linnamaasturite segment keskklassi ja väikeautode osakaalu arvelt.

Eestis prognoosime 2019. aasta uute sõiduautode müügiks 32 900 sõidukit, mis ületab möödunud aasta uute sõiduautode müügitulemust 8,8% võrra. Peamised muutused Eesti tarbijate käitumises tulenevad ülemaailmse uuringufirma Nielsen andmetel tarbijate kindlustunde kasvust ja ettevõtete kasvavast investeerimisvalmidusest.

Lätis registreeriti möödunud aastal Läti Automüüjate Liidu andmetel 17 716 (2017: 17 631) uut sõiduautot (kasv 0,5% võrreldes 2017. aastaga). Amserv Grupi Läti ettevõtete uute autode müügi 2 229 auto juures oli Grupi turuosaks Lätis 12,6% (2017: 11,4%). Enamikus Euroopa Liidu riikides uute sõiduautode müük kasvas. Sarnaselt Eestile prognoosime Lätis 2019. aasta uute sõiduautode müügiks 18 270 sõidukit, mis ületab möödunud aasta tulemust 3,1% võrra.

ÜLEVAADE KONTSERNI STRUKTUURIST

Amserv Grupi AS’i struktuur ja omandisuhted seisuga 31.12.2018.

Joonis 1. Amserv Grupi struktuur 31.12.2018

Eestis asuvatest ettevõtetest müüvad ja hooldavad Toyota kaubamärki Amserv Auto AS’i esindused. Ascar Auto AS’i esindused müüvad ja hooldavad Opel, Hyundai ja Peugeot automarke ning hooldavad lisaks Chevrolet ja Saab kaubamärki kandvaid sõidukeid. RR Varad OÜ omab kinnisvara ning pakub esindustele kinnisvara üüriteenust. Unelmauto AS on ühisomandis Elke Grupi AS’ga ning müüb ja teenindab automarki Lexus. Eesmärgiga keskenduda Eestis Toyota kaubamärgile allkirjastati 2018 aasta esimese pooles Ascar Auto AS müügitehing, mis jõustus 2019 aasta veebruaris, kus ettevõte läks Autospirit AS-ga seotud isikute kontrolli alla.

Lätis asuvatest ettevõtetest müüb ja hooldab automarke Toyota ja Lexus Amserv Motors SIA ning Amserv Krasta SIA (endine

Hansa Auto SIA) müüb ja hooldab automarke Opel ja Peugeot. Krasta Property SIA omab kinnisvara ning pakub Amserv Krasta esindusele kinnisvara üüriteenust. Amserv Latvija SIA on Läti tütarettevõtte Amserv Motors omandis ning osutab Grupi Läti ettevõtetele erinevaid tugiteenuseid, sh raamatupidamine, finantsjuhtimine, turundus, infosüsteemide alane tugi jpm.

3

KONTSERNI 2018. AASTA TEGEVUSTULEMUSED

Et kõik ausalt ära rääkida, miks ma seda raamatut kooliajal ei lugenud, pean alustama sellest, et kui oli võimalus minna raamatukokku, läksin ma klassivendadega selle asemel vahetunni ajal jõe äärde kevadist jääminekut vaatama. Nii ta siis lugemata jäi, kuid seda enam oli avastamist nüüd, aastaid hiljem.

Päris nii ka ei saa öelda, et kõik oleks halb olnud, oli headki. Näiteks saavad Sihvka ja Kiilike ülesandeks raamatukogu võlglastega `arveid õiendada`. Tootsiks ja Libleks maskeerununa ning relva (laadimata) ähvardusel õnnestub Lutsu „Kevade” raamatukogule tagasi saada. Jah, paneb lausa kukalt kratsima, et kui tagastamata raamatu tegelased ukse taha ilmuvad, siis... siis on ikka mõistlikum tähtaegadest kinni pidada.

Hoolimata kohatisest ebaõnnest(umisest) ei heida Agu Sihvka meelt. Alati on tal mõni vanasõna, mida varrukast võtta, kaaslaste optimism või lööklause, millega hoida motivatsiooni. Üks jäi meelde, õigemini tuli meelde: Pioneer on alati valmis!

Oh seda nostalgiat.

login

Läks huvitavaks?

Edasi lugemiseks

Irid Sisene Registreeru
Kõik artiklid