Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

MERIS OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

2 137 külastajat

27 jälgijat

MERIS OÜ: Riigihangete lugu

MERIS OÜ on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 4,5 korda aastas ja esimene neist võideti 8 aastat tagasi, aastal 2012. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 36 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 1 777 731 euro eest. See teeb umbes sama palju, kui on mõne pisivalla aastaeelarve maht.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2018, mil võideti kõige suuremas summas hange "Küttepuude, puitmaterjali ja vineeri ostmine 2", kogumaksumusega 375 000 eurot. Loorberitele puhkama ei jäädud, ka muud tööd tehti sama suure hooga ja 2018. aasta käive panigi varasematele pika puuga ära.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal MERIS OÜ käibest aga tervelt 42%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on MERIS OÜ nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 36 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes keskmiselt maksab riigikassasse makse 24,4% riigihankel osalemisest saadud müügikäibe suhtes. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Põllumajandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..