Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

EPLER & LORENZ AS

Meedialeht ja uudisvoog

2 838 külastajat

69 jälgijat

EPLER & LORENZ AS: Ekspordilugu

EPLER & LORENZ AS püüab küll välisturgu, kuid seni on ekspordi osakaal ettevõtte käibest jäänud kasinaks. Eelmisel aastal moodustas see 2,2 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 115 785 euro eest.

Näpuotsaga müüakse üht-teist Läti, Soome ja Leedu turule. See on küll parem kui mitte midagi, kuid haljale ekspordioksale jõudmiseni on veel aega. Ehk tuleb järgmine aasta parem!

Võrreldes aasta varasemaga on ettevõtte müük välisriikidesse kenasti kasvanud, kui 2017. aastal eksportis ettevõte kaupu 112 270 euro eest, siis 2018. aastal juba 115 785 euro eest. Tubli töö!

Kõige suurema hüppe EPLER & LORENZ AS jaoks on aastataguse ajaga võrreldes teinud Leedu turg, mille müük on aastases võrdluses kosunud koguni 93,2 protsenti, ning Hollandi turg, kuhu tarniti 32,7 protsendi võrra enam.

Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama sektori ettevõtete eksport Leedu turule oli 770,1 miljonit eurot, millest EPLER & LORENZ AS eksport moodustas alla 0,00 protsendi. Kui kõigi turgude sama sektori edukaimad ettevõtted on ERICSSON EESTI AS ja ENEFIT ENERGIATOOTMINE AS, siis Leedu turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel TOYOTA BALTIC AS ja ELPA OÜ, mille käive Leedu turul oli eelmisel aastal vastavalt 103,58 miljonit ja 24,15 miljonit eurot.

Kõigi sama sektori ettevõtete eksport Hollandi turule oli eelmisel aastal 274,3 miljonit eurot, ning EPLER & LORENZ AS eksport moodustas sellest alla 0,00 protsendi. Hollandi turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel PKC EESTI AS ja TUINDECO BALTICS OÜ, mille käive Hollandi turul oli eelmisel aastal vastavalt 36,48 miljonit ja 16,6 miljonit eurot.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Vesi ja jäätmed

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..