Meedialeht
Vali raport X

SPEEDTRANS OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

2 395 külastajat

87 jälgijat

SPEEDTRANS OÜ: Ekspordilugu

SPEEDTRANS OÜ on kibe käsi väliskaubanduse alal, ekspordi osakaal ettevõtte käibest moodustas eelmisel aastal 100 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 1,58 miljoni euro eest. Kui vaid kõik Eestis tegutsevad ärid välismaal nii kõva müüki teeksid!

Kõige suurema müügiga oli ettevõtte jaoks eelmisel aastal Euroopa Liidu turg, kuhu müüdi aasta jooksul kaupu 1,09 miljoni euro eest, mis moodustas 69 protsenti ettevõtte ekspordikäibest.

SPEEDTRANS OÜ jaoks oli eelmine aasta ekspordirindel pigem nukker, sest müük välisriikidesse kukkus kui kivi. Kui 2017. aastal müüdi kaupu Eestist väljapoole veel 1,6 miljoni euro eest, siis 2018. aastal vaid 1,58 miljoni euro eest.

Kõige suurema languse on teinud Venemaa turg, kus müük kukkus kena 520 210 euro pealt 490 500 eurole. Mis küll nihu läks?

Panuse ettevõtte müügitulusse andis ka müük Venemaa (31 protsenti) turgudel.

Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama sektori ettevõtete eksport Venemaa turule oli 921,81 miljonit eurot, millest SPEEDTRANS OÜ eksport moodustas 0,06 protsenti. Kui kõigi turgude sama sektori edukaimad ettevõtted on ERICSSON EESTI AS ja ENEFIT ENERGIATOOTMINE AS, siis Venemaa turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel CROSS OFFICE OÜ ja VICHIUNAI NORDIC AS, mille käive Venemaa turul oli eelmisel aastal vastavalt 113,4 miljonit ja 31,12 miljonit eurot.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Transport

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..