Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

MARIINE AUTO AS

Meedialeht ja uudisvoog

2 540 külastajat

70 jälgijat

MARIINE AUTO AS: Ekspordilugu

MARIINE AUTO AS püüab küll välisturgu, kuid seni on ekspordi osakaal ettevõtte käibest jäänud kasinaks. Eelmisel aastal moodustas see 3,1 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 785 086 euro eest.

Näpuotsaga müüakse üht-teist Slovakkia, Leedu ja Prantsuse turule. See on küll parem kui mitte midagi, kuid haljale ekspordioksale jõudmiseni on veel aega. Ehk tuleb järgmine aasta parem!

MARIINE AUTO AS jaoks oli eelmine aasta ekspordirindel pigem nukker, sest müük välisriikidesse kukkus kui kivi. Kui 2018. aastal müüdi kaupu Eestist väljapoole veel 877 367 euro eest, siis 2019. aastal vaid 785 086 euro eest.

Kõige suurema hüppe MARIINE AUTO AS jaoks on aastataguse ajaga võrreldes teinud Läti turg, mille müük on aastases võrdluses kosunud koguni 33,7 protsenti, ning Soome turg, kuhu tarniti 31,1 protsendi võrra enam.

Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama sektori ettevõtete eksport Läti turule oli 593,56 miljonit eurot, millest MARIINE AUTO AS eksport moodustas alla 0,00 protsendi. Kui kõigi turgude sama sektori edukaimad ettevõtted on NT BUNKERING AS ja ERICSSON EESTI AS, siis Läti turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel AUTO 100 AS ja HKSCAN ESTONIA AS, mille käive Läti turul oli eelmisel aastal vastavalt 33,24 miljonit ja 30,93 miljonit eurot.

Kõigi sama sektori ettevõtete eksport Soome turule oli eelmisel aastal 1,695 miljardit eurot, ning MARIINE AUTO AS eksport moodustas sellest alla 0,00 protsendi. Soome turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel ABB AS ja KONESKO AS, mille käive Soome turul oli eelmisel aastal vastavalt 79,22 miljonit ja 52,39 miljonit eurot.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Kaubandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..