Meedialeht
Vali raport X

ELISA EESTI AS

Meedialeht ja uudisvoog

16 697 külastajat

575 jälgijat

ELISA EESTI AS: Ekspordilugu

ELISA EESTI AS püüab küll välisturgu, kuid seni on ekspordi osakaal ettevõtte käibest jäänud kasinaks. Eelmisel aastal moodustas see 4 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 4,73 miljoni euro eest.

Näpuotsaga müüakse üht-teist Soome, Euroopa ja mujale Euroopa Liidu välisele turule. See on küll parem kui mitte midagi, kuid haljale ekspordioksale jõudmiseni on veel aega. Ehk tuleb järgmine aasta parem!

ELISA EESTI AS jaoks oli eelmine aasta ekspordirindel pigem nukker, sest müük välisriikidesse kukkus kui kivi. Kui 2018. aastal müüdi kaupu Eestist väljapoole veel 5,81 miljoni euro eest, siis 2019. aastal vaid 4,73 miljoni euro eest.

Kõige suurema languse on teinud Soome turg, kus müük kukkus kena 3,68 miljoni euro pealt 3 eurole. Mis küll nihu läks?

Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama sektori ettevõtete eksport Soome turule oli 1,695 miljardit eurot, millest ELISA EESTI AS eksport moodustas 0,22 protsenti. Kui kõigi turgude sama sektori edukaimad ettevõtted on NT BUNKERING AS ja ERICSSON EESTI AS, siis Soome turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel ABB AS ja KONESKO AS, mille käive Soome turul oli eelmisel aastal vastavalt 79,22 miljonit ja 52,39 miljonit eurot.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Info ja side

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..