Meedialeht
Vali raport X

SDE OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

569 külastajat

7 jälgijat

SDE OÜ: Lõpulugu

SDE OÜ kustutati pärast 23 aastat tegutsemist.

Ettevõtte viimane juht oli Gennadi Tšapaikin.

Oma 23 eluaasta jooksul tegi SDE OÜ käivet 462 300 eurot ning jäi lõppkokkuvõttes -63555 euroga kahjumisse. See summa lendas tuulde. Parimatel päevadel oli ettevõttes tööl 5 inimest (aastal 2018) ning kõige edukam aasta oli selle firma jaoks 2017, mil jäädi kasumisse 204 euroga.

Et kõik ausalt ära rääkida, miks ma seda raamatut kooliajal ei lugenud, pean alustama sellest, et kui oli võimalus minna raamatukokku, läksin ma klassivendadega selle asemel vahetunni ajal jõe äärde kevadist jääminekut vaatama. Nii ta siis lugemata jäi, kuid seda enam oli avastamist nüüd, aastaid hiljem.

Päris nii ka ei saa öelda, et kõik oleks halb olnud, oli headki. Näiteks saavad Sihvka ja Kiilike ülesandeks raamatukogu võlglastega `arveid õiendada`. Tootsiks ja Libleks maskeerununa ning relva (laadimata) ähvardusel õnnestub Lutsu „Kevade” raamatukogule tagasi saada. Jah, paneb lausa kukalt kratsima, et kui tagastamata raamatu tegelased ukse taha ilmuvad, siis... siis on ikka mõistlikum tähtaegadest kinni pidada.

Hoolimata kohatisest ebaõnnest(umisest) ei heida Agu Sihvka meelt. Alati on tal mõni vanasõna, mida varrukast võtta, kaaslaste optimism või lööklause, millega hoida motivatsiooni. Üks jäi meelde, õigemini tuli meelde: Pioneer on alati valmis!

Oh seda nostalgiat.

login

Läks huvitavaks?

Edasi lugemiseks

×
Irid
Sisene
Kõik artiklid

Meelelahutus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi