Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

HELMCOIL AS

Meedialeht ja uudisvoog

1 097 külastajat

5 jälgijat

HELMCOIL AS: Riigihangete lugu

HELMCOIL AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 1,7 korda aastas ja esimene neist võideti 10 aastat tagasi, aastal 2010. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 17 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 44 983 271 euro eest. Seda on juba kokku ühe päris eduka ettevõtte aastakäibe jagu.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2019, mil võideti kõige suuremas summas hange "Lennukikütuste JET A-1 ja AVGAS 100LL tarnimine hankija mahutitesse", kogumaksumusega 26 666 667 eurot. Hanke võitmine võimaldas vist rahulikumalt võtta, sest olulist käibekasvu see ettevõttele ei andnud.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal HELMCOIL AS käibest aga tervelt 38%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on HELMCOIL AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 18 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes ise maksab mõnel juhul riigikassasse makse rohkem või sama palju, kui on saadud müügikäivet riigihankel osalemisest. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Kaubandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi
LAADIN VEEL Laadin..