Meedialeht
Vali raport X

POSTIMEES GRUPP AS

Meedialeht ja uudisvoog

11 684 külastajat

211 jälgijat

Featured Image

POSTIMEES GRUPP AS: Tegevusaruanne 2017

Sissejuhatus

AS Eesti Meedia koos tütarettevõtetega moodustab Baltikumi suurima meediakontserni, mis ühendab kvaliteetajakirjanduse, meelelahutusmeedia, trükiteenuse, televisiooni, raadio, kuulutusteäri ning uudiste tootmise valdkonna ettevõtteid. Täna kuulub Eesti Meedia kontserni 37 erinevat brändi ja 18 erinevat ettevõtet üle kolme Balti riigi.

Aruandeaasta oli Eesti Meedia jaoks muutuste aasta. Jätkus ettevõtete restruktureerimine ning kontserni struktuuri ühtlustamine, et tagada jätkusuutlikkus ja erinevate meediakanalite ühtseid tegevusi toetav struktuur. Olulisemad muudatused leidsid aset Eestis, kus suuremad meediaettevõtted ühendati parema sünergia saavutamiseks kokku.

Tegevuskeskkonna üldine areng ja selle mõju majandustulemustele

Meediaturul toimuvat mõjutavad olulisel määral nii üldine majandusolukord kui ka seadusandlikud tegurid. Traditsiooniline meedia tegutseb endiselt vanade formaatide, tõekspidamiste ja kasutusharjumuste teenistuses ning paberväljaanded, televisioon ja raadio on jätkusuutlikud. Stabiilsus on paljuski saavutatud lojaalse auditooriumiga. Trükisegment tervikuna on pigem langustrendis ning traditsiooniliste trükimeedia toodete olulist kasvu ei oodata, samas on lojaalsed tarbijad valmis oma lemmiktoodete eest jätkuvalt maksma. Raadiote ja televisiooni väljavaade on stabiilne.

Meediaturu tulevik sõltub eelkõige digitaalmeedia arengust. Suurimad meediatarbimist puudutavad muudatused on seotud sotsiaalmeediaga. Reklaamikliendid kasutavad erinevaid veebi- ja mobiilireklaami lahendusi ning traditsioonilise klikkide ostmise kõrvale on tõusnud näitamispõhised mudelid. See tuleneb klientide soovist meediavaldkonda järjest efektiivsemalt kasutada ning seetõttu on jõudnud digitaalreklaami ostja igapäevakasutusse reaalajaoksjonid (RTB) ja programmatic ostud. Kokkuvõttes on digitaalmeedia aina laienevad reklaamivõimalused mitmekesiste formaatide, ostumudelite ning seadmepõhisusega üheks reklaamitulude kasvuveduriks.

Konsolideerimisgrupp ja osalused ettevõtetes

Eesti Meedia on meediakontsern, mille tegevus kolmes Balti riigis – Eestis, Lätis ja Leedus - hõlmab trüki- ja internetimeedia sisuloomet, televisiooni ja raadiot, kuulutuste portaale ning uudisteagentuure. Trükiteenuseid pakutakse lisaks eelnimetatud turgudele ka Skandinaavias ning ülejäänud Euroopas. Eesti Meedia kontserni kuuluvad eri ettevõtete kaudu Eesti vanim ajaleht Postimees ja uudisportaal Postimees.ee, maakonnalehed Tartu Postimees, Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja ja Lõuna-Eesti Postimees, mis asendas varasemalt ainult ühes piirkonnas ilmunud Valgamaalase, ning nende uudisteportaalid, nädalakiri Maa Elu ja ajakiri 60+, trükikoda Kroonpress, uudisteagentuurid BNS Eestis, BNS LT Leedus ja LETA Lätis, raadiojaamad Kuku, Elmar, MyHits, Narodnoje Radio ja DFM, telekanalid Kanal 2, Kanal 11, Kanal 12, MyHits TV, kuulutuseportaalid soov.ee, osta.ee, kv.ee, metsaoksjon.ee ja city24.ee, Läti uudiste portaalid TVNet.lv ja Apollo.lv ning kuulutusteportaal city24.lv, Leedu kuulutuse- ja reklaamiportaale haldav Diginet LTU ning Leedu uudiste portaal 15min.lt.

Seisuga 31.12.2017 kuulus Eesti Meedia gruppi 14 tütarettevõtjat ja 4 sidusettevõtjat. AS Eesti Meedia osalused ettevõtetes:

31.12.2017 31.12.2016
AS Kroonpress Tütarettevõtja 100% 100%
OÜ AllePal Tütarettevõtja 100% 100%
SA Eesti Meedia Fond Tütarettevõtja 100% 100%
Loovagentuur OÜ Tütarettevõtja 100% 100%
SIA Newsworks Tütarettevõtja 100% 100%
SIA LETA Tütarettevõtja 100% 100%
UAB Diginet LTU Tütarettevõtja 100% 100%
UAB 15 min Tütarettevõtja 99,99% 99,99%
LT Medija Group OÜ Tütarettevõtja 100% 100%
UAB BNS Tütarettevõtja 100% 100%
SIA TV NET Tütarettevõtja 100% 100%
AS Express Post Sidusettevõtja 50% 50%
OÜ Scanpix Baltics Sidusettevõtja 49,02% 49,02%
CMS Direct OÜ Sidusettevõtja 49% 0%
HTR Production OÜ Sidusettevõtja 49% 0%
Kinnisvaraportaal AS Tütarettevõtja 100% 0%
City24 SIA Tütarettevõtja 100% 0%
OÜ Patsiendiportaal Tütarettevõtja 100% 0%

Tegevusvaldkonnad

AS Eesti Meedia põhitegevuseks on erinevate paberväljaannete väljaandmine ja portaalide haldamine, teleprogrammi koostamine ja telereklaam 4 peamises telekanalis: Kanal 2, Kanal 11, Kanal 12 ja MyHits TV (endine telekanal Seitse). Lisaks raadioprogrammi tootmine ja edastamine raadiojaamades Kuku, Elmari ning MyHits vahendusel.

Telekanalite tooteportfelli kuulus 2017 a. seitse teleprogrammi, sh 3 vahendatavat telekanalit: Kanal 2 Kanal 11, Kanal 12, MyHits TV, TNT, TLC ja Discovery. Alates 01. august 2017 lahkus Kanal 2 vabalevist ja on kättesaadav ainult läbi kaabellevi operaatorite. Kanal 2 on keskendunud kodumaisele toodangule, tõstes ja arendades Eesti teletoodangu kvaliteeti.

Raadio Kuku on üleriigiline raadiojaam, formaadilt uudis- ja juturaadio. Raadio Elmar on Eesti juhtiv kommertsjaam, mis mängib peamiselt eestikeelset muusikat. Narodnoje Radio on eelkõige mitte-eestlastele vanuses 30-60 eluaastat. MyHits on üleriigiline muusikajaam, kõige uuem raadio popmuusika fännidele, suunatud sihtrühmale vanuses 15-39. MyHits eetrist kostub maailmatasemel produktsiooniga hetkel kõige populaarsematest muusikastiilidest ja lugudest kokku miksitud playlist. Raadio DFM eetris kõlavad kaasaaegsed hitid ja tantsumuusika.

BNSi kaudu on tagatud kogu maailma operatiivne reaalajas pakutav uudisvoog professionaalsele kasutajale. Infovoogu kasutavad enamus Eesti ajakirjandusväljaannetest, diplomaatiline korpus, sajad ettevõtted ning suur osa riigiametitest.

AS Kroonpress peamisteks tegevusvaldkondadeks on ajalehtede, ajakirjade ja suuremahuliste reklaamtrükiste tootmine. Ettevõtte suuremateks klientideks on AS Eesti Meedia, AS SLÕhtuleht, Aftenposten AS. AS-is Kroonpress trükitavatest ajalehtedest on suuremad Postimees, Õhtuleht, Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja ja Järva Teataja. Ajakirjade trükkimise osas on põhiosakaal välisklientidele trükitavatel väljaannetel.

AllePal OÜ tegevusvaldkonnaks on internetikuulutused ja –oksjonid, kuulutuste avaldamine ja kauplemine interneti vahendusel. AllePal haldab kuulutusteportaale kv.ee, osta.ee, soov.ee ja metsaoksjon.ee.

Kinnisvaraportaal AS tegevusvaldkonnaks on kinnisvarakuulutuste vahendamine ja sellega seonduv reklaamitegevus kuulutusteporaalis city24.ee, lisaks kuuluneb neile sisekujundusportaal homer.ee.

UAB Diginet LTU tegevusvaldkonnaks on internetikuulutused. Ettevõte haldab Leedu kuulutusteportaale skelbiu.lt, aurodas.lt, NTzemelapis.lt, CVbankas.lt, versliukai.lt, autoplius.lt ja kainos.lt.

UAB 15min haldab uudisteportaali 15min.lt, mis on esindatud ka mobiiltelefonides ja tahvelarvutites. 15min.lt on Leedu juhtiv uudistetootja ning omab olulist kohta sotsiaalses meediavõrgustikus.

UAB BNS LT tegevusvaldkonnaks on professionaalsele kasutajale suunatud reaalajas infoteenuseid pakkuv uudisteagentuur Leedus.

SIA TV NET on juhtiv uudiseid tootev ja vahendav veebileht tvnet.lv Lätis, pakkudes informatsiooni nii läti kui ka vene keeles.

SIA LETA on teabeagentuur, mis pakub usaldusväärset ja mitmekülgset sisu ning vajaduspõhiseid teenuseid professionaalsele infotarbijale.

City24 SIA tegevusvaldkonnaks on kinnisvarakuulutuste vahendamine ja sellega seonduv reklaamitegevus kuulutusteporaalis city24.lv.

AS Express Post on teenindusettevõte, mis tegeleb ajakirjandusväljaannete tellimuste vastuvõtu ja vahendamise, tellijate andmebaaside halduse ja ajakirjanduse varahommikuse kojukandega. Lisaks pakub ettevõte kullerteenust, pimepostituse ja otsepostituse eeltöötlust, kojukannet ning lihtkirja kojukannet.

OÜ Scanpix Baltics tegeleb digitaalfotode säilitamise, haldamise ja vahendamisega. Ettevõtte eesmärk on olla Baltikumis esimene valik kõikidele professionaalsete meediatoodete vajajatele.

Ettevõte tegutseb kõikides Balti riikides.

Olulised sündmused

Et kõik ausalt ära rääkida, miks ma seda raamatut kooliajal ei lugenud, pean alustama sellest, et kui oli võimalus minna raamatukokku, läksin ma klassivendadega selle asemel vahetunni ajal jõe äärde kevadist jääminekut vaatama. Nii ta siis lugemata jäi, kuid seda enam oli avastamist nüüd, aastaid hiljem.

Päris nii ka ei saa öelda, et kõik oleks halb olnud, oli headki. Näiteks saavad Sihvka ja Kiilike ülesandeks raamatukogu võlglastega `arveid õiendada`. Tootsiks ja Libleks maskeerununa ning relva (laadimata) ähvardusel õnnestub Lutsu „Kevade” raamatukogule tagasi saada. Jah, paneb lausa kukalt kratsima, et kui tagastamata raamatu tegelased ukse taha ilmuvad, siis... siis on ikka mõistlikum tähtaegadest kinni pidada.

Hoolimata kohatisest ebaõnnest(umisest) ei heida Agu Sihvka meelt. Alati on tal mõni vanasõna, mida varrukast võtta, kaaslaste optimism või lööklause, millega hoida motivatsiooni. Üks jäi meelde, õigemini tuli meelde: Pioneer on alati valmis!

Oh seda nostalgiat.

login

Läks huvitavaks?

Edasi lugemiseks

Irid Sisene Registreeru
Kõik artiklid