Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

EHA METALLI- JA PUIDUTOOTED TÜH

Meedialeht ja uudisvoog

3 389 külastajat

197 jälgijat

EHA METALLI- JA PUIDUTOOTED TÜH: Ekspordilugu

EHA METALLI- JA PUIDUTOOTED TÜH on kibe käsi väliskaubanduse alal, ekspordi osakaal ettevõtte käibest moodustas eelmisel aastal 75,8 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 4,34 miljoni euro eest. Kui vaid kõik Eestis tegutsevad ärid välismaal nii kõva müüki teeksid!

Kõige suurema müügiga oli ettevõtte jaoks eelmisel aastal Soome turg, kuhu müüdi aasta jooksul kaupu 2,23 miljoni euro eest, mis moodustas 51,3 protsenti ettevõtte ekspordikäibest.

Võrreldes aasta varasemaga on ettevõtte müük välisriikidesse kenasti kasvanud, kui 2018. aastal eksportis ettevõte kaupu 4,09 miljoni euro eest, siis 2019. aastal juba 4,34 miljoni euro eest. Tubli töö!

Kõige suurema languse on teinud Islandi turg, kus müük kukkus kena 300 320 euro pealt 131 520 eurole. Mis küll nihu läks?

Panuse ettevõtte müügitulusse andis ka müük Rootsi (43 protsenti), Islandi (3 protsenti) ja Läti (2 protsenti) turgudel.

Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama sektori ettevõtete eksport Soome turule oli 1,695 miljardit eurot, millest EHA METALLI- JA PUIDUTOOTED TÜH eksport moodustas 0,1 protsenti. Kui kõigi turgude sama sektori edukaimad ettevõtted on NT BUNKERING AS ja ERICSSON EESTI AS, siis Soome turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel ABB AS ja KONESKO AS, mille käive Soome turul oli eelmisel aastal vastavalt 79,22 miljonit ja 52,39 miljonit eurot.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Töötlev tööstus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..