Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

KROONPRESS AS

Meedialeht ja uudisvoog

4 105 külastajat

233 jälgijat

KROONPRESS AS: Riigihangete lugu

KROONPRESS AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 2,6 korda aastas ja esimene neist võideti 12 aastat tagasi, aastal 2008. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 31 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 1 126 094 euro eest. See teeb umbes sama palju, kui on mõne pisivalla aastaeelarve maht.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2015, mil võideti kõige suuremas summas hange "Ajakirjade Eesti Loodus, Horisont, Loodusesõber, Eesti Mets trükiteenus perioodil 01.01.2015-31.12.2016", kogumaksumusega 172 000 eurot. Hanke võitmine võimaldas vist rahulikumalt võtta, sest olulist käibekasvu see ettevõttele ei andnud.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal KROONPRESS AS käibest 1/371. Riigihankest saadava sissetuleku ära langemine käibes väga hullusti tunda ei annaks, aga pingutama mujal sunniks ikka.

Kokku on KROONPRESS AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 31 korda.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes ise maksab aastas riigikassasse makse rohkem, kui on saanud müügikäivet kõikidest oma riigihangetel osalemistest kokku. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Töötlev tööstus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..