Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

IDEAL OÜ: Tegevusaruanne 2017

OÜ Ideal koos tütarettevõtjatega moodustab rahvusvahelise autorendikontserni. Kontsern opereerib rahvusvahelise autorendi kaubamärgi AVIS/BUDGET/PAYLESS nime all kolmes riigis – Eestis, Lätis ja Leedus. Ideali kontsern pakub kõikides riikides oma klientidele lühajalise autorendi (alates 1 päev) teenust ja pikaajalist (1-5 aastat) teenindusega autorenti (pikk rent).

Ideali kontserni ajalugu ulatub tagasi 1990.aastasse, mil Tallinnas asutati autorendiettevõte AS Ideal. Tänaseks on Idealist saanud Balti regiooni juhtivaid autode lühirenditeenust pakkuvaid ettevõtteid ja märkimisväärne teenusepakkuja sõiduautode teenindusega pika rendi turul oma tegutsemispiirkonnas.

Emaettevõte asub Eestis, Tallinnas, Järvevana tee 9 (tegevuskoha aadress), ettevõte on registreeritud Jõgeval, Aia 1 (juriidiline aadress).

Kontserni kuuluvad 31.12.2017 järgmised äriühingud:

Osalus 31.12.2016Osalus 31.12.2017
Ideal OÜ (emaettevõte)Eesti
Ideal Services SIALäti100%100%
Litideal UABLeedu100%100%
Ideal HolidaysEesti100%100%
Ideal AutoEesti100%100%

2017. aasta lõpus on kontsernil Baltikumi tasandil 14 kontorit ning 90 töötajat, palgafondiga 2 571 tuhat eurot. 2017. aastal sai kontsern kasumit 828 tuhateurot

2017 aasta oli Ideal OÜ jaoks esimene täisaasta Baltikumi ülese juhtimismudeli rakendamisel. Oleme 2017a mõõdukalt rahul, tegime mõned kulukad vead, mida järgnevatel aastatel teame vältida. Baltikumi ülene juhtimismudel on end igati õigustanud, plaanime jätkata sama juhtimisstruktuuriga ka järgnevatel aastatel.

Makromajanduslik areng Baltikumi riikides mõjutab kontserni finantstulemusi. Praegune hea majanduskonjunktuur soodustab käibekasvu ning hoiab debitoorsed võlgnevused madalad. Samas tuleb arvestada muutuvkulude kasvutrendi jätkumisega ning hoida omakulu arvestuses tähelepanu. Kontserni lühirendi ärivaldkond on tugeva sessoonsusega suvekuudel. Täisteenusliisingu ärivaldkond on seevastu ülimalt stabiilne ja aitab hoida kontserni tulubaasi madalhooajal.

Kontserni tegevusega kaasnevaid olulisi keskkonna- ja sotsiaalseid mõjusid ei ole tuvastatud.

Ideal OÜ on emaettevõte ja tegeleb sh Eesti ja kontserni juhtimisega, kuhu oleme koondanud ja kavatseme ka edaspidi juhtimiskompetentsi koondada. Arendame kontserni üleseid funktsioone tagamaks Baltikumi turul ühltase arengu kõikides riikides.

Kõik kehtivad kontserni pikarendi lepingud on sõlmitud euro baasil fikseeritud intressiga. Kontserni portfelli tootlikust ei mõjuta EURIBOR’i võimalikud muutused tulevikus ega valuutakursside kõikumised, sest vastav risk on edasi delegeeritud klientidega sõlmitud lepingutesse.

Juhatuse ja nõukogu liikmetega seotud potensiaalseid kohustusi käesoleva aruande väliselt ei ole teada.

1. Kontserni struktuur 2018

Osaühing Ideal Grupp tegutseb valdusettevõttena ning kontserni peamine äritegevus toimub Osaühing Ideal ja viimase tütarettevõtete kaudu. Ülevaade kontserni struktuurist on esitatud alljärgnevalt:

Võttes arvesse, et kontserni struktuur ei ole efektiivne ega ka äriliselt loogiline, kavandatakse selle ümberstruktureerimist nii, et valdusühing (Osaühing Ideal Grupp) koondaks tulevikus enda tütarühingutena kõik põhitegevusega tegelevad äriühingud (so Osaühing Ideal, Ideal Services SIA, Litideal UAB, OÜ Ideal Holidays ja OÜ Ideal Auto (endine nimi Ideal Motocenter OÜ)). Äriseadustik ei võimalda Osaühing Ideal jagunemist või ühinemist ühes etapis. Seega tuleb restruktureerimine viia läbi kahes etapis jagunemise ja ühinemise teel.

1. Restruktureerimise tulemus

Restruktureerimise tulemusena saab Osaühing Ideal Grupp ainuosanikuks Osaühingus Ideal, Ideal Services SIA-s, Litideal UAB-s, OÜ-s Ideal Holidays ja OÜ-s Ideal Auto. Seega on restruktureerimise tulemusena kontsernis üks valdusühing ja tütarühingutesse on koondatud ainuüksi äritegevus. Kavandatud jagunemise ja ühinemise tulemusena on kontserni struktuur alljärgnev:

Peamised finantsnäitajad (konsolideerimisgrupi omad):

20172016
1. müügitulu kasv120%3%
2. ärirentaablus24%-4%
3. puhasrentaablus38%5%
4. omakapitali tootlus417%9%
5. töötajaid53939

Peamised finantsnäitajad (konsolideerimisgrupi omad):

20172016
1. müügitulu kasv16%14%
2. ärirentaablus25%2%
3. puhasrentaablus35%2%
4. omakapitali tootlus413%5%
5. töötajaid59091

Finantsnäitajate arvutamise metoodika:

1 - (müügitulu 2017 - müügitulu 2016) / müügitulu 2016 *100 2 - ärikasum jagatud müügituluga.

- puhaskasum jagatud müügituluga.

- puhaskasum jagatud aruandeperioodi keskmise omakapitaliga.5 - ettevõtte töötajate arv 31. detsembri seisuga.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

IDEAL OÜ storybook

?

IDEAL OÜ peavoolumeedias

?

IDEAL OÜ seosed veebis

Veebisügavustest IDEAL OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

IDEAL OÜ viimased sündmused

?
icon

IDEAL OÜ

10.10.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Linnamäe firma saab Apple'i suurimaks esindajaks Eestis".
Kajastatud subjektid:Antti Adur, APOLLO KINO OÜ, B2B OÜ, IDEAL OÜ, IM ARVUTID AS, Margus Linnamäe, POSTIMEES GRUPP AS, Sven Nuutmann, UP INVEST OÜ, VALGE KLAAR OÜ

icon

IDEAL OÜ

07.08.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

IDEAL OÜ

22.07.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Hispaania konservatiivi kahtlustatakse kanepi kasvatamises".
Kajastatud subjektid:IDEAL OÜ

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..