Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

TALLINNA TEEDE AS

Meedialeht ja uudisvoog

6 021 külastajat

220 jälgijat

TALLINNA TEEDE AS: Riigihangete lugu

TALLINNA TEEDE AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 16 korda aastas ja esimene neist võideti 13 aastat tagasi, aastal 2007. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 208 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 173 234 305 euro eest. Seda on juba kokku ühe päris eduka ettevõtte aastakäibe jagu.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2018, mil võideti kõige suuremas summas hange "Tallinna linna teede, tee toimimiseks vajalike rajatiste ja tee osade korrashoiu ja hooldusremondi teostamine", kogumaksumusega 26 197 730 eurot. Hanke võitmine võimaldas vist rahulikumalt võtta, sest olulist käibekasvu see ettevõttele ei andnud.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal TALLINNA TEEDE AS käibest aga tervelt 49%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on TALLINNA TEEDE AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 334 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes keskmiselt maksab riigikassasse makse 39,6% riigihankel osalemisest saadud müügikäibe suhtes. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Ehitus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..