Meedialeht
Vali raport X

NORTAL AS

Meedialeht ja uudisvoog

13 203 külastajat

410 jälgijat

NORTAL AS: Riigihangete lugu

NORTAL AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 17,5 korda aastas ja esimene neist võideti 13 aastat tagasi, aastal 2007. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 227 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 111 439 900 euro eest. Seda on juba kokku ühe päris eduka ettevõtte aastakäibe jagu.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2018, mil võideti kõige suuremas summas hange "Sotsiaalkaitse infosüsteemi arendustööd", kogumaksumusega 9 000 000 eurot.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal NORTAL AS käibest aga tervelt 44%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on NORTAL AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 239 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes ise maksab riigikassasse makse rohkem, kui on saanud müügikäivet riigihangetel osalemistest. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Info ja side

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..