Meedialeht
Vali raport X

ESTANC AS

Meedialeht ja uudisvoog

10 055 külastajat

115 jälgijat

Featured Image

ESTANC AS: Tegevusaruanne 2018

Sissejuhatus

Estanc AS on projektipõhiseid protsessiseadmeid valmistav 27-aastase kogemusega Eesti kapitalil põhinev tootmisettevõte. Estanc tootmisüksused asuvad enam kui 12 000 ruutmeetrisel spetsiaalsetel ja erakordsetel tootmisaladel Jüris Harjumaal. Estanc AS-il oli 2 tütarettevõtet. Üks neist, Estanc AB müüdi aruandeaastal. Tänase päeva seisuga on äriühingul üks tütarettevõte Soomes, Estanc OY ja sidusettevõte Eestis, Terasmaa OÜ.

Suur enamik toodetest müüakse Eestist välja, ekspordi osakaal majandusaastal oli enam kui 95% (2017: 92%)

Estanc AS 2018. aasta olulised sündmused

Lõpetasime ettevõtte tootmistegevuse koondamise ühte tegevuskohta. 2018 aastal tegutses Estanc üle aastate ühes asukohas Jüris.

Põhitootmist toetas tootmist teostav, tootmist juhtiv ning ettevõtet administreeriv kontoriüksus.

Ettevõte tegutseb maailma jätkusuutlikkuse põhimõtteid järgides. Eesmärk on järjest enam panustada sotsiaalsetesse ja keskkondlikesseväärtusesse.

Ettevõtte müügitulu kasv oli 5,8% võrreldes eelmise majandusaastaga (2017: 0,3%)

Sõlmiti Estanc ajaloo suurim leping 11 gaasipesuri tootmiseks, millest 6 valmistatakse Jüri tootmishoonetes ja 5 valmistatakse koostööpartnerijuures Hollandis.

Ettevõtte puhaskasumi kasv oli 205,4% võrreldes eelmise majandusaastaga (2017: -59,8%)

Et kõik ausalt ära rääkida, miks ma seda raamatut kooliajal ei lugenud, pean alustama sellest, et kui oli võimalus minna raamatukokku, läksin ma klassivendadega selle asemel vahetunni ajal jõe äärde kevadist jääminekut vaatama. Nii ta siis lugemata jäi, kuid seda enam oli avastamist nüüd, aastaid hiljem.

Päris nii ka ei saa öelda, et kõik oleks halb olnud, oli headki. Näiteks saavad Sihvka ja Kiilike ülesandeks raamatukogu võlglastega `arveid õiendada`. Tootsiks ja Libleks maskeerununa ning relva (laadimata) ähvardusel õnnestub Lutsu „Kevade” raamatukogule tagasi saada. Jah, paneb lausa kukalt kratsima, et kui tagastamata raamatu tegelased ukse taha ilmuvad, siis... siis on ikka mõistlikum tähtaegadest kinni pidada.

Hoolimata kohatisest ebaõnnest(umisest) ei heida Agu Sihvka meelt. Alati on tal mõni vanasõna, mida varrukast võtta, kaaslaste optimism või lööklause, millega hoida motivatsiooni. Üks jäi meelde, õigemini tuli meelde: Pioneer on alati valmis!

Oh seda nostalgiat.

login

Läks huvitavaks?

Edasi lugemiseks

Irid Sisene
Kõik artiklid