Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

HANSA MEDICAL OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

2 022 külastajat

29 jälgijat

HANSA MEDICAL OÜ: Riigihangete lugu

HANSA MEDICAL OÜ on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 20,7 korda aastas ja esimene neist võideti 13 aastat tagasi, aastal 2007. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 269 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 73 648 350 euro eest. Seda on juba kokku ühe päris eduka ettevõtte aastakäibe jagu.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2017, mil võideti kõige suuremas summas hange "Meditsiiniseadmete hooldus ja remont", kogumaksumusega 32 000 000 eurot. Hanke võitmine võimaldas vist rahulikumalt võtta, sest olulist käibekasvu see ettevõttele ei andnud.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal HANSA MEDICAL OÜ käibest aga tervelt 56%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on HANSA MEDICAL OÜ nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 290 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes keskmiselt maksab riigikassasse makse 32,6% riigihankel osalemisest saadud müügikäibe suhtes. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Kaubandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi
LAADIN VEEL Laadin..