Meedialeht
Vali raport X

PAIKRE OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

2 940 külastajat

101 jälgijat

PAIKRE OÜ: Ekspordilugu

PAIKRE OÜ teeb ka eksporti ning müük välismaale moodustas eelmise aasta jooksul ettevõtte käibest 26,8 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 1,38 miljoni euro eest.

Kõige rohkem aeti äri Soome (92,2 protsenti käibest), Läti (5,2 protsenti käibest) ning Leedu (1,6 protsenti käibest) turul, kuhu müüdi aasta jooksul kaupu 1,37 miljoni euro eest, mis moodustas 99 protsenti ettevõtte ekspordikäibest.

Võrreldes aasta varasemaga on ettevõtte müük välisriikidesse kenasti kasvanud, kui 2018. aastal eksportis ettevõte kaupu 292 312 euro eest, siis 2019. aastal juba 1,38 miljoni euro eest. Tubli töö!

Et kõik ausalt ära rääkida, miks ma seda raamatut kooliajal ei lugenud, pean alustama sellest, et kui oli võimalus minna raamatukokku, läksin ma klassivendadega selle asemel vahetunni ajal jõe äärde kevadist jääminekut vaatama. Nii ta siis lugemata jäi, kuid seda enam oli avastamist nüüd, aastaid hiljem.

Päris nii ka ei saa öelda, et kõik oleks halb olnud, oli headki. Näiteks saavad Sihvka ja Kiilike ülesandeks raamatukogu võlglastega `arveid õiendada`. Tootsiks ja Libleks maskeerununa ning relva (laadimata) ähvardusel õnnestub Lutsu „Kevade” raamatukogule tagasi saada. Jah, paneb lausa kukalt kratsima, et kui tagastamata raamatu tegelased ukse taha ilmuvad, siis... siis on ikka mõistlikum tähtaegadest kinni pidada.

Hoolimata kohatisest ebaõnnest(umisest) ei heida Agu Sihvka meelt. Alati on tal mõni vanasõna, mida varrukast võtta, kaaslaste optimism või lööklause, millega hoida motivatsiooni. Üks jäi meelde, õigemini tuli meelde: Pioneer on alati valmis!

Oh seda nostalgiat.

login

Läks huvitavaks?

Edasi lugemiseks

×
Irid
Sisene
Kõik artiklid

Vesi ja jäätmed

Valdkonna artiklid ja uudisvood