Meedialeht
Vali raport X

SOFTCOM OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

5 485 külastajat

22 jälgijat

SOFTCOM OÜ: Ekspordilugu

SOFTCOM OÜ on kibe käsi väliskaubanduse alal, ekspordi osakaal ettevõtte käibest moodustas eelmisel aastal 94,5 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 6,7 miljoni euro eest. Kui vaid kõik Eestis tegutsevad ärid välismaal nii kõva müüki teeksid!

Kõige suurema müügiga oli ettevõtte jaoks eelmisel aastal Taani turg, kuhu müüdi aasta jooksul kaupu 5,25 miljoni euro eest, mis moodustas 78,3 protsenti ettevõtte ekspordikäibest.

SOFTCOM OÜ jaoks oli eelmine aasta ekspordirindel pigem nukker, sest müük välisriikidesse kukkus kui kivi. Kui 2018. aastal müüdi kaupu Eestist väljapoole veel 6,78 miljoni euro eest, siis 2019. aastal vaid 6,7 miljoni euro eest.

Kõige suurema languse on teinud Soome turg, kus müük kukkus kena 241 972 euro pealt 30 516 eurole. Mis küll nihu läks?

Panuse ettevõtte müügitulusse andis ka müük Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik (12 protsenti), Norra (8 protsenti) ja Rootsi (1 protsenti) turgudel.

Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama sektori ettevõtete eksport Taani turule oli 238,95 miljonit eurot, millest SOFTCOM OÜ eksport moodustas 1,78 protsenti. Kui kõigi turgude sama sektori edukaimad ettevõtted on NT BUNKERING AS ja ERICSSON EESTI AS, siis Taani turul teevad selle valdkonna Eesti ettevõtete seas ilma veel ALEXELA BUNKERING OÜ ja FLEXA EESTI AS, mille käive Taani turul oli eelmisel aastal vastavalt 31,11 miljonit ja 24,11 miljonit eurot.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Töötlev tööstus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..