ELPA I.E. OÜ: Sünnilugu
Tallinna linna kandis toimetav ettevõte, ELPA I.E. OÜ sündis 18 aastat tagasi, veel tormilise kasvu aastatel ja pikalt mõtlemata alustati äritegevusega mis kestab tänaseni.
Kui keskmiselt elab Eesti ettevõte kuni 6 aastat, siis ELPA I.E. OÜ on selle vanuse juba 3 korda ületanud! Kahanev käive annab aga alust küsida, kuhu poole ettevõte liigub?
Selle firma pani püsti K. L.. ELPA I.E. OÜ juhatuse liikme toolile istus tol hetkel toredas tudengieas 25 aastane, K. L..
K. oli värske veri, sest alustas selle ettevõttega alla aastase kogemuse pinnalt. Enne ELPA I.E. OÜ rooli keerama asumist ei ole ta ühegi ettevõtte eesotsas olnud. ELPA I.E. OÜ eesotsas on juht tänase päevani.
ELPA I.E. OÜ kõrval on täna veel alles ja tegutsevad "Mitmesuguste erinevate kaupade vahendamine" turul 234 ettevõtet. Valdkonna turu maht kokku on täna 743.0 miljonit eurot, millest ELPA I.E. OÜ osa on kahanenud alla 0.7%.