Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

KREEDIX OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

53 020 külastajat

111 jälgijat

KREEDIX OÜ: võlg on küll võõra oma, aga vahel ka võõra süü - ketimeetod võlahalduses võib päästa ettevõtte

Võlgu jäädakse erinevatel põhjustel: kogemata ja meelega, pahatahtlikult ja olukorra sunnil. Kuidas ettevõtjana vältida võlgu jäämist teiste süül ehk oma raha müüdud toodete ja teenuste eest äripartneritelt aegsasti kätte saada? Milliseid ohumärke tuleb kindlasti tähele panna, et kahju ennetada? Nende küsimustega, aga ka hirmudega peab ettevõtja igapäevaselt maadlema. Enamik ettevõtjaid on ausad ja tahavad teha äri selle parimas mõttes, julgustab KREEDIX OÜ tegevjuht Margit Ruusmaa, kellel endal on ette näidata pikaaegne kogemus krediidi- ja võlahalduses. KREEDIX OÜ on REGISTER OÜ emaettevõte ning Inforegistergi on kunagi saanud alguse just KREEDIX OÜ vajadustest. Tänaseks on KREEDIX OÜ võlanõuete portfell 200 miljonit eurot ning äriklientidele osutatakse krediidihalduse täisteenuseid.

Võlgade ahel ja ketimeetod KREEDIX OÜ kogemuse läbi

Eesti on väike ja veel väiksem on see ring, kus toimetavad konkreetse valdkonna äripartnerid. Mida vähem neid aga koos on, seda tugevam on igaühe probleemide mõju teistele. Võlgade ahel tekib lihtsustatult öelduna nii, et kui kõik osapooled toimetavad oma rahalise võimekuse piiril ning näiteks esimene ettevõte teeb vale otsuse, mistõttu ta ei saa maksta ära arvet teisele, siis ei saa teine enam maksta ära kolmandale, kolmas neljandale jne ning viimane omakorda jälle esimesele. Probleem kasvab sellisel juhul aina hullemaks, sest võlglasena ei saa enam võlgu osta, seega kukub käive, rahavoog väheneb ja aina võimatum on võlgu maksta ning ettevõte upubki probleemide all. Tavajuhul olukord nii drastiline siiski ei ole, sest väga eineva rahalise võimekusega osapooli on palju, kuid samas on ühele võlglasele võlgu mitmed ettevõtted. Kindel on aga, et ühel või teisel viisil tekib olukord, kus vaba raha on puudu, aga paljudel juhtudel mitte ettevõtte enda süül. Maaslamaja löömine ei aita kindlasti kedagi ja siin tulebki KREEDIX OÜ mängu hoopis teistmoodi lähenemisega - ketimeetodi rakendamisega. KREEDIX pöördub esmalt nende võlglaste poole, kelle tõttu ettevõtte hätta sattus ning nõuab neilt võlad välja või abistab kohtumenetluses. Seeläbi paraneb ettevõtte rahavoog ning hüvitatud saavad omakorda hädasolija enda võlad. Lõpp hea kõik hea, võiks ju öelda, kuid Ruusmaa paneb südamele, et miks mitte minna veel kaugemale ja hädast üldse hoiduda?

Võlglaste avalikustamine Inforegistris

Võlglasi, kes ei tee koostööd või nn põgenevad juhid, kes ei vasta kõnedele ja kirjadele, saab mõjutada avalikustamisega Inforegistris. Enne avalikustamist toimetatakse kohale ka hoiatus avalikustamise kohta ja tihti sellest ka võla maksmiseks või maksekokkuleppe sõlmimiseks piisab. Seega - Inforegister* on täna parim mõjutusvahend võlgade sissenõudmisel, kuna on ainukene krediiditausta kontrolli keskkond Eestis, mis avalikustab tasuta keskonnas võlamärgised, maineskoori ja nüüd ka tegevuslood ettevõtete kohta. Saada oma vihje võlglase kohta SIIT *Alexa hinnangul on inforegister.ee TOP 100 Eesti populaarseima veebisaidi seas. Alates 2011. aasta augustist kuni 2018. aasta veebruarini on saidil olnud üle 140 miljoni lehevaatamise, üle 37 miljoni külastuse ning kokku on registreerinud üle 70 000 kasutaja.

Kahjude ennetamine

Ettevõtluses, nagu igal alal "ikka juhtub" ehk juhi sa nii hästi, kui juhid, kuid kõike kontrollida ei saa (loodusjõud, majanduse arengud jne). Seda enam peaks Ruusmaa hinnangul juhtima seda, mida juhtida saab ja mis on ettevõttele elutähtis: inimesed, protsessid ja raha. Vaat selle viimase osas oskab ja suudab KREEDIX OÜ nii soovitada kui aidata. Võlgu või võlgade ahelat saab lihtsasti ära hoida, kui äripartneriks ei võeta probleemseid ettevõtjaid/ettevõtteid või vähemalt ei müüda neile võlgu (arvega). Selleks tuleb lihtsalt uurida kliendi tausta ja määrata talle vastavalt õiged maksetingimused ja limiidid ning korrapäraselt olukorda ümber hinnata. KREEDIX OÜ teostab selleks müügiarvete portfelli analüüsi, kus teaduspõhise Krediidiskoori abiga hinnatakse selle seisu ning antakse vastavalt krediidisoovitused.

Hirm rikkuda suhteid

Käibe ja kasumi toob ettevõttele klient, hea kliendisuhe on seega elutähtis ja sestap on ebameeldivate teemadega kliendi poole pöördumine ettevõtjatele äärmiselt ebamugav ja hirmutav. Kuidas võla välja nõudmise järel, mis ju kliendis sugugi sooje tundeid ei tekita, talle järgmisel päeval jälle uuesti müüa - pahane klient valib tõenäoliselt konkurendi. Mida teha? Vastus on lihtne - hoiame müügi ja krediidihalduse üksteisest niimoodi lahus, et ka klient seda tunnetab ning ei kanna oma võla meeldetuletusest tingitud pahameelt üle müügiinimesele. Seda on oluliselt lihtsam teha, kui ettevõtte enda asemel tuletab kliendile võlga meelde teenuseosutaja. Kui viimane oskab suhelda meeldival ja neutraalselt pinnal ning hinnanguid andmata, on võla laekumine väga tõenäoline ja klient jääb lojaalseks ka edaspidi.

Põhimõtted paika ja enda kasuks tööle

Krediidipoliitika osas nõustavad ettevõtteid ja aitavad seda teostada professionaalsed ja kogenud krediidi- ja võlahaldurid, kellega saab ühendust võtta telefonitsi ja meili teel või KREEDIX OÜ päringuvormi kaudu. Ruusmaa võtab teema lühidalt ja inimkeeli kokku nii: "Kui kõik täidaksid kokkuleppeid ja ei elaks üle oma võimete teiste arvelt, siis ei oleks krediidipoliitikat ega -haldust ju tarviski. Kuna aga inimene on ebatäiuslik, siis täna see kahjuks nii ei ole. Seetõttu valvab tark ettevõtja oma raha ja vaatab küll sõbralikult, aga kindlalt ka oma äripartnerite näppude peale." Ka KREEDIX OÜ juhatuse liikme, Marie Rosina pikaaegne kogemus finantsalal kinnitab neid sõnu ning ka seda, et neile, kes oma krediidiportfelli kindlal käel juhivad, on tagatud äripartnerite lugupidamine. Marie Rosin lisab veel omalt poolt, et pahatahtlikel võlglastel läheb elu iga päevaga kibedamaks:

Suurvõlglastele ja nahaalidele isiklik meedialeht

"Täpselt nii! Kui kaua me kannatame igaüks omaette korduvaid ja korduvaid ülesõitmisi nt ühe ja sama isiku poolt, kes saadab kreeditoride nõuded lihtsalt pikalt ja asutab aina uusi ärikehasid, mille alt teha uusi tegusid uuel ringil. Suurvõlglane ettevõte, mille eesotsas on suur juht, peab aduma ka suurt vastutust ja mitte ainult oma ettevõtte, vaid ka kreeditoride ees, kelle usalduskrediiti ta tarvitab. Paraku ei saada sellest tihti aru ning tekitatud finantsilist auku, kus täitmata kohustusi on mitmete miljonite eest, kuid katteks vara on vaid mõned tuhanded eurod, ei ole võimalik põhjendada mitte millegi muuga, kui vastutuse puudumisega. Selliste tegelaste kohta toome ülevaate ühte kohta kokku - Inforegistri ärimeediasse.", lõpetab Marie Rosin. Saada oma vihje SIIT   • Enim õigeid silmapaare! Sihtturunda oma ettevõtet Inforegistris.
Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Haldustegevused

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..