Meedialeht
Vali raport X

PENTAL ELEKTER OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

1 513 külastajat

12 jälgijat

PENTAL ELEKTER OÜ: Riigihangete lugu

PENTAL ELEKTER OÜ on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 6,3 korda aastas ja esimene neist võideti 13 aastat tagasi, aastal 2007. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 82 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 799 634 euro eest. Ligikaudu samas mahus kulutas Töötukassa 2018. aastal nimevahetusele, kui osteti pastakaid, uue kujundusega silte ja vidinaid.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2017, mil võideti kõige suuremas summas hange "Adavere ja Võhmanõmme tänavavalgustuste taristu projekteerimis-ehitustööde teostamine", kogumaksumusega 163 165 eurot. Loorberitele puhkama ei jäädud, ka muud tööd tehti sama suure hooga ja 2018. aasta käive panigi varasematele pika puuga ära.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal PENTAL ELEKTER OÜ käibest aga tervelt 10%! Seda on üsna palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine käibes annaks kindlasti tunda.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on PENTAL ELEKTER OÜ nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 85 korda.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes ise maksab riigikassasse makse rohkem, kui on saanud müügikäivet riigihangetel osalemistest. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Ehitus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..