Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

ROCHE EESTI OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

1 997 külastajat

82 jälgijat

ROCHE EESTI OÜ: Riigihangete lugu

ROCHE EESTI OÜ on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 6,1 korda aastas ja esimene neist võideti 12 aastat tagasi, aastal 2008. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 73 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 84 138 034 euro eest. Seda on juba kokku ühe päris eduka ettevõtte aastakäibe jagu.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2015, mil võideti kõige suuremas summas hange "Kasvajavastased ja immuunomoduleerivad ained (ATC: L01, L02, L03, L04), kõik teised raviained (ATC: V03A), teised diagnostilised ained (ATC: V04C), teised astmavastased ained süsteemseks kasutuseks (ATC: R03D)", kogumaksumusega 14 141 012 eurot. Hanke võitmine võimaldas vist rahulikumalt võtta, sest olulist käibekasvu see ettevõttele ei andnud.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal ROCHE EESTI OÜ käibest aga tervelt 33%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on ROCHE EESTI OÜ nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 79 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes keskmiselt maksab riigikassasse makse 50,2% riigihankel osalemisest saadud müügikäibe suhtes. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Kaubandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi
LAADIN VEEL Laadin..