Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

PINSKA OÜ: Tegevusaruanne 2018

2018 a. majandusaasta aruanne

Tegevusaruanne.

Oü Pinska on asutatud aastal 1998 a. Aastatega on väikesest saekaatrist arenenud puidutööstus kus pakutakse tööd 57 inimesele,väärtustatakse aastas ligikaudu 15000 tm saematerjali. Aegade jooksul on ümarpuidu saagimine asendunud erinevate ehitusmaterjalide tootmiseks.Tänasel päeval toodetakse Oü Pinska erinevates tootmistes liimpuitu, majaelemente, värvitud voodrilaudu, ogaplaatferme ja höövelmaterjali. Võrreldes eelmise majandusaastaga kasvatas firma müügikäivet 15%. Aastaks 2019 prognoosime EBITA kasvu 12%. Tulevate aastate peamine ülesanne on koolitada töötajaid, automatiseerida finantsjuhtimine, kasvatada ettevõtet lähiaastatel 5 korda.

Tooted

Liimpuit. Liimpuit on mitmest puidukihist koosnev toode, kus puidukihid on omavahel kokku liimitud vastupidava ja niiskuskindla konstruktsiooniliimiga. Liimpuitu kasutatakse puitkonstruktsioonides.

Ogaplaatfermid. Ogaplaatferm on puitkonstruktsioon mis on omavahel ühendatud metallplaatidega. Kasutatakse majakatuse konstruktsioonides.

Värvitud voodrilaud. Voodrilaud mis on tööstuslikult värvitud kontrollitud tingimustes.

Värvimine annab tootele pikaajalise ilmastikukindluse. Kasutatakse erinevatel ehitusobjektidel fassaadi kattematerjalina.

Majamoodulid. Majamoodulid on tehases toodetud majaelemendid millest objektil saab kiiresti komplekteerida eramuid, ühiskasutusega hooneid jne.

Investeeringud

a. alguses viidi lõpule aastal 2017 alustatud liimpuidu tehase juurdeehitus. Sellega sai läbiplaanitud liimpuidu tootmisvõimsuse suurendamise etapp.

a. renoveeritakse Pinska Lauavabriku territooriumil paiknev hööveldamis üksus.Töödegaalustatakse mais ja loodetakse lõpuni jõuda oktoobris. Investeeringust saadav lisamaht on arvestuslikult 700-800 tm töödeldavat saematerjali kuus.

Majandustulemused arvudes

Oü Pinska 2018 a. neto müügitulu 6 045 623 € , see võrdluses aasta varasemaga teeb kasvuks 28%, millest kõige suurema kasvu võrreldes eelneva aastaga saavutas liimpuit kasvuga 90%, mis saavutati investeeringutega liimpuidu tootmisüksusesse.

Muud tegurid

Arvestades sektorit, kus Oü Pinska tegutseb, siis oleme ka meie mõjutatud hooajalisusest.Oü Pinska aktiivsem periood algab tavaliselt aprillis ja kestab jõuludeni. Selle mõjuvähendamiseks on meie eesmärgid tõsta igaaastaselt 10-15% ekspordimahtu aastas.Tänasel päeval peame veel riski kohaks makromajanduslikku olukorda maailmas. Kasvu näeme üleüldisest inimkonna soosingu kasvamisest naturaalsetele ehitusmaterjalidele. Valuutariske hindan madalalt, kuna tegutseme peamiselt eurotsoonis.

Suhtarvud 2018 a.

Lühiajalise võlgnevuse kattekordaja 1,18 (mis on arvestades sektorit keskmine. Hea on 1,5)

Likviidsuskordaja 0,8 (heaks loetakse 1 ja enam, ning nõrgaks alla 0,3)

Kohustiste omakapitali suhe (D/E) 0,56 (üle 1 näitab kõrget võimenduse osakaalu) • Omakapitali tootlus (ROE) 20%

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

PINSKA OÜ storybook

?

PINSKA OÜ peavoolumeedias

?

PINSKA OÜ seosed veebis

Veebisügavustest PINSKA OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

PINSKA OÜ viimased sündmused

?
icon

PINSKA OÜ

26.06.2020

Maksuvõlgnevuse vähenemine.

Maksuvõlgnevus vähenes 17 710,38 EUR-i, intress suurenes 0,00 EUR-i.

icon

PINSKA OÜ

25.06.2020

Maksuvõlgnevuse vähenemine.

Maksuvõlgnevus vähenes 135,42 EUR-i, intress suurenes 0,00 EUR-i.

icon

PINSKA OÜ

14.07.2019

Ametlikud Teadaanded.

15.07.2019 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..