Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

EESTI TEED AS

Meedialeht ja uudisvoog

4 421 külastajat

191 jälgijat

EESTI TEED AS: Riigihangete lugu

EESTI TEED AS on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 56,2 korda aastas ja esimene neist võideti 8 aastat tagasi, aastal 2012. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 450 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 67 605 866 euro eest. Seda on juba kokku ühe päris eduka ettevõtte aastakäibe jagu.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2019, mil võideti kõige suuremas summas hange "Pindamistööd Hiiu, Lääne, Pärnu, Saare ja Viljandi maakondades 2019", kogumaksumusega 4 211 566 eurot. Hanke võitmine võimaldas vist rahulikumalt võtta, sest olulist käibekasvu see ettevõttele ei andnud.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal EESTI TEED AS käibest aga tervelt 30%! Seda on üsna palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine käibes annaks kindlasti tunda.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on EESTI TEED AS nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 574 korda.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes ise maksab riigikassasse makse rohkem, kui on saanud müügikäivet riigihangetel osalemistest. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Ehitus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..