Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

MEDICAL PHARMACY GROUP AS: Tegevusaruanne 2018

Peamised tegevusalad ja nende tulemused

AS Medical Pharmacy Group peamine tegevusala on personaliseeritud toidulisandite arendamine, tootmine ja müük ning eesmärk on arendada ettevõttest globaalne toidulisandeid ja ravimeid tootev ettevõte, mis rakendab oma toodete ja teenuste turundamiseks uuenduslikke müügimeetmeid.

31.12.2018 lõppenud majandusaastal moodustas ettevõtte müügitulu 281 449 eurot (2017: 169 467 eur) mis on võrreldes eelmise aastaga kasvanud 66 %.

Olulisemad aruandeaasta jooksul toimunud sündmused

Teadus- ja tootearendus

2018 aasta lõpu seisuga on Meravita tootevalikus 52 toodet (artiklit), mis on 12 toodet rohkem, kui 2017 aasta samal perioodil. Tavatoodete sortimenti täiendati 6 uue tervisetootega. Aasta teises pooles hakati valmistuma üleminekukut väikestele pakenditele, mis on hinna- ja kasutajasõbralikumad. Esimene väikepakend, mis sisaldab 30 kapslit, oli esimene nn sponsorsarja toode Eesti fitness-sportlase Esta Pilt’i allkirja ning fotoga.

Nõudlikumale ja teadlikumale tarbijale hakati 2018 aasta alguses arendama täiesti uutele standarditele vastavat tootesarja: Meravita premium klassi tooted (aminohapped, kontsenrtreeritud taimsed ekstraktid), mis on pakendatud unikaalsesse biofotoonilisse, peaaegu et purunematusse, valguskiiri (va lilla valgussepkter) blokeerivasse klaaspakendisse. Novembris 2018 lansseeriti Meravita premium sari:

Unex (normaalse uneseisundi saavutamiseks),

Juuste valem meestele (aitab meestel võidelda juuste enneaegse vananemise ning väljalangemise vastu),

Anti age astragalus (toetab keha loomulikku vastupanuvõimet, aitab aeglustada vananemise ilminguid),

Erectus maximus (meestele erektsioonivõime ning normaalse testosterooni taseme toetamiseks),

Bifido Premium probiootikumid (toetab immuunsüsteemi). Viimane Meravita premium sarjas nimetatud toode toodi turule koostöös rahvusvahelise partneriga BIFIDO Co.

Kiirtestide sarja lisandus menopausikiirtest. Testi abil on võimalik tuvastada perimenopausi (menopausile eelnev 12-kuuline periood)/menopausi algust ning vastavalt võtta kasutusele ennetavaid meetmeid tervena püsimiseks ning menopausiga kaasnevate terviseriskide vähendamiseks.

2018 aasta lõpus täiendas Meravita oma tooteid teenusega, kus kliendil on võimalik Vitastiq family seadme abil mõõta kliendi vitamiinide ja mineraalide taset. Testi tulemuse alusel, kus selgub, mis vitamiinid või mineraalained on inimese organismis defitsiidis, on võimalik koheselt ka vastavaid vitamiine või mineraalaineid sisaldavaid Meravita tooteid pakkuda.

Arvestades ettevõtte ambitsioone laieneda Euroopa Liidus, Skandinaavias on 2018. aastal ette valmistamisel väikepakenditele inglisekeelse teabe lisamine.

Tervisepaketid

2018-ndal aastal, arvestades ettevõtte erinevate sihtgruppide huve ning tervisevajadusi, on olemasolevaid tervisepakette uuendatud ja uusi sihtgruppe adresseerivaid juurde arendatud. Seisuga 31.12.2018 on tervisepakettide koguarv 39. Tervisepakette müüvad läbi Meravita terviseportaali kliendihalduse spetsialistid, kes pakuvad klientidele parimaid nende tervist toetavaid lahendusi.

2018. aasta lõpu seisuga on Meravita tooted müügis:

69-s kaupluses üle Eesti:

Hyper Rimi kauplused - 9

Coop keti kauplused - 35

Meie Toidukaubad - 14

Selveri kauplused - 8

Tradehouse kauplused - 2

Juusteakadeemia - 1

50-s apteegis üle Eesti:

Apotheka apteegid - 14 Benu apteegid - 36

E-poed ja interneti kaubamajad, kust on võimalik Meravita tooteid tellida:

www.meravita.ee www.hansapost.ee e-Selver

Innovatsiooniprojektide väljatöötamine ning arendus

Majandusaasta keskel käivitati esimene innovatsiooniprojekt TLP - töötajatele lisandväärtuse pakkumine, kus Eesti ettevõtetel on rahalise motivatsiooni asemel võimalik oma töötajatele AS Medical Pharmacy Group kaudu pakkuda elukvaliteeti tõstvaid teenuste ja toodete pakette. Tegemist on pakettidega, mis varieeruvates kombinatsioonides koosnevad Meravita tervisepakettidest, kindlustustootest, sportimisvõimalustest, erinevates terviseteenustest, koolitustest jne.

Rahvusvahelised turud ja koostöö

Ettevõtte majandusaasta teises pooles loodi koostöökontakt ning sõlmiti konfidentsiaalsusleping koostööks AS Bravo Healthcare’iga. AS Medical Pharmacy Group esitas AS Bravo Healthcare’ile oma toodeteportfelli valiku tegemiseks India ja Kesk-Aasia turgudele.

Olulisemad aruandeaasta jooksul tehtud investeeringud

Põhivarasse investeeriti aruandeaasta jooksul 72 808 eurot (2017: 177 305 eurot). Investeeringud materiaalsesse põhivarasse (tootmislabor ja muud seadmed) moodustasid 17 531 eurot (2017: 77 682 eurot) ja immateriaalsesse põhivarasse 55 277 eurot (2017: 99 623 eurot).

Töötajate arv, tööjõukulud ja juhatuse tasud ning soodustused

2018. aasta oli AS Medical Pharmacy Group keskmine põhikohaga töötajate arv 25 ja keskmine võlaõigusliku lepingu alusel töötajate arv 5 inimest, kelle töötasu koos puhkusetasudega moodustas 355 932 eurot (2017: 223 147 eurot).

AS Medical Pharmacy Group juhatusse kuulus 2018. aastal üks liige, kellele juhatuse liikme lepingu alusel maksti töötasu 20 064 eurot.

Nõukogusse kuulub neli liiget, kellele lepingu alusel maksti töötasu 32 160 eurot. Juhatuse ja nõukogu liikmetele olulisi soodustusi ei ole tehtud. Ettevõtte tegevuskeskkonna üldine makromajanduslik areng ja selle mõju ettevõtte majandustulemusele

Perioodil 01.01.2018 kuni 31.12.2018 oli Eesti majanduslik olukord üldjoontes stabiilne, kiire majanduskasv puudus. Üldine elutaseme tõus on olnud jätkuvalt mõõdukas, ühe enam on märke sihtturu teadlikkuse tõusu kasvust, mis on heaks eelduseks ettevõtte äristrateegia edukaks rakendamiseks.

Majandusaasta jooksul ja aruande koostamise perioodil ilmnenud valuutakursside ja intressimäärade muutumisega seonduvad riskid

Valuutakursside ja intressimäärade muutumine ei omanud ettevõtte majandustulemustele märgatavat mõju, kuna USD/EUR kursis ja EURIBORi tasemes ei esinenud suuri kõikumisi ning ettevõtte laenulepingud on püsiva intressiga.

Peamised finantssuhtarvud majandusaasta ja sellele eelnenud majandusaasta kohta ning nende arvutamise metoodika (protsentides)

20182017
Müügitulu kasv66%175%
Puhasrentaablus-304%-838%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja1,49 1,72
ROE-328%-141%

Toodud finantssuhtarvude arvestamise metoodika:

Müügitulu kasv = (2018. aasta müügitulu – 2017. aasta müügitulu) / 2017. aasta müügitulu x 100
Puhasrentaablus = puhaskasum / müügitulu x 100
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja = käibevara / lühiajalised kohustused

ROE = puhaskasum / omakapital x 100

Tulevikuplaanid

Vastavalt AS Medical Pharmacy Group arengukavale toimuvad läbirääkimised laienemiseks Leedu, Soome, India ning Aasia turgudele. Toimuvad läbirääkimised sortimendinõukogudes, sisenemaks Läti apteegikettidesse. Toimub jõuline telemarketingi arendamine, mille käigus praegused kliendihaldurid koolitatakse ümber kliendi tervishalduriks, mis sõna kõige sügavamas tähenduses pakub kliendile kvaliteetset ja väga personaalset tervisehaldust- ja tuge.

Parandatakse Meravita tervisetoodete kättesaadavust Eestimaa erinevates punktides.

Kitsa sihtgrupi toodete tulemuslikumaks müügiks tõhustada koostööd vastavat sihtkruppi adresseerivaid teist liiki teenuste pakkujatega (nt juuksurisalongid).

Kavas on rajada süsteemne koostöö perearstide, õdede jm liitudega, kuna nendega koostöö võib viia toidulisandeid tarbiva elanikkonna teadlikkuse tõstmiseni tarbida Meravita kui kvaliteetseid, kodumaiseid toidulisandeid. Teadus- ja tootearendus

Jätkatakse nii tava- kui premium sarja toodete portfelli laiendamisega.

Aasta esimeses pooles on premium sarja kavas täiendada toidulisandiga Slimmer, mis aitab vältida ülesöömist ja toetab rasvade ainevahetust. Samuti on plaanis turule tuua Fermeno, mittehormonaalne toidulisand menopausiks.

Tavasari saab täiendust reisiabi toidulisandiga Travello. Plaan on tuua turule ka taimsed seedeensüümid aitamaks paremini seedida rasvast toitu, laktoosi, nisutooteid, kaunvilju jm.

Avalöögi saab Meravita Booster sari. Esiktooteks on kavandatud ergutavad kapslid.

Jätkatakse väikeste eesti- ja inglisekeelsete pakendite sisseviimist. Paralleelselt jäävad veel ka suured karbid, mis sisustavad Meravita tervisepakette.

Kiirtestidest on kavas klientidele pakkuda sperma kvaliteedi ja pH kiirtest.

Pikemas perspektiivis on kavatsus turule tuua järgmised tooted:

Vitamiinidega šokolaadilehed/pastillid

Kapslid eesnäärme suurenemise vastu

Looduslik sääse ja puugitõrje vahend spray või kreemi kujul teenused:

Koostöö Synlabiga vereanalüüside osas

Koostöö Geenivaramuga seoses tüvirakkudega, kaardistame võimalikkust ja vajadust kliendile

IBM Watson küsimus-vastus, kaardistada võimalikkust ja vajadust kliendile

Tervisekabinet toitumisnõustamise ja vitamiinide diagnostika teenusega

Plaanis on võtta laialdaselt kasutusele verevaba vitamiinide ja mineraalide diagnostika seade Vitastiq PRO, varasemalt kastusse võetud Vitastiq family professionaalne versioon.

Tervisepakettide osas on toote- ja arendusmeeskonnal kavas uuenduskuur, mille käigus on plaanis muuta tervisepakettide fookust ja ka sisu, mitmekesistades neid ettevõtte partnerite teenuste pakkumisega. Esimese uuenduse läbivad tervisepaketid on Meravita hooajapaketid (sügis, talv, kevad), Meravita fookuspaketid (kaalulangetaja, südamepakett, liigesepakett, noore ema pakett, suitsetaja pakett).

Meravita elustiilipaketid on kõige uuem täiendus pikaaegsele tervise säilitamisele ja oma töökuse ning heaolu parendamisele. Meravita elustiilipakettide tellijad saavad endale planeerida ja ise kokku panna Meravita.ee koduleheküljel paketi, mis rahuldab ka kõige nõudlikuma kliendi ootusi.

Tootmine

Eeldatava tootmismahu kasvamisega laiendatakse ja arendatakse tootmist, mille käigus on plaanis efektiivistada tootmist ning optimeerida tootmislabori seadmeparki. Toimuvad ettevalmistused tootmise laienemiseks suurematele pindadele.

Innovatsiooniprojektide väljatöötamine ning arendus

2019-ndal aastal on kavatsus TLP projektiga jõuda klientideni-lõpptarbijateni. Teise innovatiivse projekti BIFF’iga (Best In Fresh Food) on 2019-ndal aastal kavas turule tuua Eesti ja hiljem ka rahvusvaheliste ettevõtetele disainitud täispakett-teenus. Tegemist on klientidele väljarenditavate multifunktsionaalsete külmikutega, mida BIFF’i logistikud täidavad BIFF kodulehel olevast toidu- ja joogivalikust tehtud tellimuse alusel (projekti 2-s etapis on tootevalikus ka Meravita tooted). Teenus on mõeldud eelkõige kiiretele inimestele, kes kontorist lahkumata saavad külmikust lõuna või vahepala ja vajadusel ka lihtsama õhusöögi komponendid.

Telemarketingi tugisüsteemid

Aastal 2019 on kavatsus käivitada Meravita telemarketingi tugisüsteemid. Algatuseks käivitatakse Meravita turundusarmee, mille alla koondub soovitusturundus ja võrkturundus (nimi muutmisel), nende süsteemide eesmärgiks on minimaalsete turunduskuludega jõuda suurema klientuurini läbi personaalsete soovituste. Venekeelse Baltikumi klienditoena alustatakse telemarketingi tugisüsteemide käivitamisega Ternopilis, Ukrainas.

Rahvusvahelised turud ja koostöö

Jaanuaris 2019 sõlmitakse koostööleping edasiseks koostööks AS Bravo Healthcare poolt pakutud turgudel. Meravita on sisse andnud taotluse oma kaubamärgi registreerimiseks AS Bravo Healthcare poolt opereeritavatel turgudel.

Veebruaris 2019 sõlmitakse AS Bravo Healthcare, AS Medical Pharmacy Group ja Competence Centre for Cancer Research AS osalusel MTÜ Personalised Medicine Association (Personaalmeditsiini Liit) asutamisleping. Liidu eesmärk on biomeditsiini edendamine nii hariduse, teadus-arendustegevuse, kliinilise meditsiini kui ka ettevõtluse vallas ning sektori ekspordisuutlikkuse suurendamine ja realiseerimine. MTÜ Personalised Medicine Association on SA EXPO 2020 Dubai Eesti Esindus asutajaliige, samuti on MTÜ-l üks koht sihtasutuse nõukogus. Kokku on nõukogus 7 liiget, 6 ettevõtlusest ja 1 riigi poolt.

Kokkuvõtvalt on AS Medical Pharmacy Group’il aastal 2019 kavas hüppeliselt laieneda ja kasvada, seda nii toodete, teenuste, tugiteenuste kui ka rahvusvahelise koostöö ulatuses ja arvelt.

_________________________ 31.12.2018

Heikki Moik,

Juhatuse liige

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

MEDICAL PHARMACY GROUP AS storybook

?

MEDICAL PHARMACY GROUP AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

MEDICAL PHARMACY GROUP AS seosed veebis

Veebisügavustest MEDICAL PHARMACY GROUP AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

MEDICAL PHARMACY GROUP AS viimased sündmused

?
icon

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

icon

Maksuvõlgnevuse teke.

Maksuvõlgnevus 18 406,40 EUR-i, intress 0 EUR-i.

icon

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..