Meedialeht
Vali raport X

CHAGA OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

3 487 külastajat

10 jälgijat

Featured Image

CHAGA OÜ: Ekspordilugu

CHAGA OÜ teeb ka eksporti ning müük välismaale moodustas eelmise aasta jooksul ettevõtte käibest 41,8 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 98 893 euro eest.

Kõige rohkem aeti äri Rootsi (35,4 protsenti käibest), Saksamaa (25,2 protsenti käibest) ning Tšehhi (14,1 protsenti käibest) turul, kuhu müüdi aasta jooksul kaupu 73 161 euro eest, mis moodustas 74,7 protsenti ettevõtte ekspordikäibest.

CHAGA OÜ jaoks oli eelmine aasta ekspordirindel pigem nukker, sest müük välisriikidesse kukkus kui kivi. Kui 2017. aastal müüdi kaupu Eestist väljapoole veel 123 597 euro eest, siis 2018. aastal vaid 98 893 euro eest.

Et kõik ausalt ära rääkida, miks ma seda raamatut kooliajal ei lugenud, pean alustama sellest, et kui oli võimalus minna raamatukokku, läksin ma klassivendadega selle asemel vahetunni ajal jõe äärde kevadist jääminekut vaatama. Nii ta siis lugemata jäi, kuid seda enam oli avastamist nüüd, aastaid hiljem.

Päris nii ka ei saa öelda, et kõik oleks halb olnud, oli headki. Näiteks saavad Sihvka ja Kiilike ülesandeks raamatukogu võlglastega `arveid õiendada`. Tootsiks ja Libleks maskeerununa ning relva (laadimata) ähvardusel õnnestub Lutsu „Kevade” raamatukogule tagasi saada. Jah, paneb lausa kukalt kratsima, et kui tagastamata raamatu tegelased ukse taha ilmuvad, siis... siis on ikka mõistlikum tähtaegadest kinni pidada.

Hoolimata kohatisest ebaõnnest(umisest) ei heida Agu Sihvka meelt. Alati on tal mõni vanasõna, mida varrukast võtta, kaaslaste optimism või lööklause, millega hoida motivatsiooni. Üks jäi meelde, õigemini tuli meelde: Pioneer on alati valmis!

Oh seda nostalgiat.

login

Läks huvitavaks?

Edasi lugemiseks

Irid Sisene Registreeru
Kõik artiklid