Meedialeht
Vali raport X

SMARTECH SHOP OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

4 636 külastajat

42 jälgijat

SMARTECH SHOP OÜ: Ekspordilugu

SMARTECH SHOP OÜ teeb ka eksporti ning müük välismaale moodustas eelmise aasta jooksul ettevõtte käibest 42,8 protsenti ning kokku müüdi kaupu teistesse riikidesse 413 583 euro eest.

Kõige rohkem aeti äri Venemaa Föderatsioon (96,7 protsenti käibest), mujal Euroopa Liidu välisel (1,4 protsenti käibest) ning Soome (1,3 protsenti käibest) turul, kuhu müüdi aasta jooksul kaupu 410 863 euro eest, mis moodustas 99,3 protsenti ettevõtte ekspordikäibest.

SMARTECH SHOP OÜ jaoks oli eelmine aasta ekspordirindel pigem nukker, sest müük välisriikidesse kukkus kui kivi. Kui 2018. aastal müüdi kaupu Eestist väljapoole veel 553 881 euro eest, siis 2019. aastal vaid 413 583 euro eest.

Et kõik ausalt ära rääkida, miks ma seda raamatut kooliajal ei lugenud, pean alustama sellest, et kui oli võimalus minna raamatukokku, läksin ma klassivendadega selle asemel vahetunni ajal jõe äärde kevadist jääminekut vaatama. Nii ta siis lugemata jäi, kuid seda enam oli avastamist nüüd, aastaid hiljem.

Päris nii ka ei saa öelda, et kõik oleks halb olnud, oli headki. Näiteks saavad Sihvka ja Kiilike ülesandeks raamatukogu võlglastega `arveid õiendada`. Tootsiks ja Libleks maskeerununa ning relva (laadimata) ähvardusel õnnestub Lutsu „Kevade” raamatukogule tagasi saada. Jah, paneb lausa kukalt kratsima, et kui tagastamata raamatu tegelased ukse taha ilmuvad, siis... siis on ikka mõistlikum tähtaegadest kinni pidada.

Hoolimata kohatisest ebaõnnest(umisest) ei heida Agu Sihvka meelt. Alati on tal mõni vanasõna, mida varrukast võtta, kaaslaste optimism või lööklause, millega hoida motivatsiooni. Üks jäi meelde, õigemini tuli meelde: Pioneer on alati valmis!

Oh seda nostalgiat.

login

Läks huvitavaks?

Edasi lugemiseks

×
Irid
Sisene
Kõik artiklid

Kaubandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Arvutite jaemüük / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Toidukaupade jaemüük / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Mitmesuguste kaupade jaemüük kaupluses / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Puu- ja köögivilja jaemüük / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Lihatoodete jaemüük / On jälgimise all Ei ole jälgimise all