Meedialeht
Vali raport X
×
Irid

AB ARTES TERRAE OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

712 külastajat

4 jälgijat

AB ARTES TERRAE OÜ: Riigihangete lugu

AB ARTES TERRAE OÜ on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt 11 korda aastas ja esimene neist võideti 4 aastat tagasi, aastal 2016. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 44 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 1 451 638 euro eest. See teeb umbes sama palju, kui on mõne pisivalla aastaeelarve maht.

Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2017, mil võideti kõige suuremas summas hange "Jõelähtme valla planeeringute tehniline koostamine", kogumaksumusega 150 000 eurot. Loorberitele puhkama ei jäädud, ka muud tööd tehti sama suure hooga ja 2017. aasta käive panigi varasematele pika puuga ära.

Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal AB ARTES TERRAE OÜ käibest aga tervelt 76%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.

Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on AB ARTES TERRAE OÜ nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 69 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.

Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes keskmiselt maksab riigikassasse makse 49% riigihankel osalemisest saadud müügikäibe suhtes. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Kõik artiklid
LAADIN VEEL Laadin..

Kutsetegevus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

LAADIN VEEL Laadin..