Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Erki Parik: Persoonilugu

Erki Parik alustas äritegevusega 3 aastat tagasi, olles ise siis 27-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2016 ehk aega, mil Euroopa Liitu kuulumise ilu ja valu (toetuste ja piirangute näol), hakkasid juba oluliselt mõjutama ettevõtjate edu ja otsuseid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 3 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Erki Parik

Erki Parik on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Juhatuse liige 3 ettevõttes
  • Omanik 2 ettevõttes
  • Asutaja 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Erki Parik viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 4-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmine01
Muud ehituspaigaldustööd01
Jaemüük posti või Interneti teel01
Puidu, ehitusmaterjalide ja sanitaarseadmete hulgimüük01

Väärtuse loomine

Täna saab 27 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Erki Parik on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 732,5 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes PARMET AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1465 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 25 192 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes CONNEL TRADE OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Erki Parik on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 680 191 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 922 708 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 5,75 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Erki Parik siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas PARMET AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Muud ehituspaigaldustööd". PARMET AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 38% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 5,52 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 65 ettevõttega.

Eksportöör

Erki Parik on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on PARMET AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3574 ettevõttega ning on oma 393 393 eurose käibega 630. kohal. Ekspordi kaudu on Erki Parik viimati kokku kasumit toonud 5,52 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Erki Parik on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Erki Parik poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 1 pole kunagi äritegevusega tegelenudki.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Erki Parik kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Erki Parik isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 9773 eurot.

Riigihangete võitmine

Erki Parik ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Erki Parik endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 62 113 euro jagu, seda perioodil 2006 – 2007. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2007. aastal ettevõttele PARMET AS, kus Erki Parik oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 61 346 eurot ning see anti projekti "AS PARMET TERRITOORIUMISISESTE PLATSIDE/TRANSPORDIALADE REKONSTRUEERIMINE 2.0200.06-0518" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Erki Parik on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Puidu, ehitusmaterjalide ja sanitaarseadmete hulgimüük
  • Metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmine
  • Jaemüük posti või Interneti teel
  • Muud ehituspaigaldustööd

Edu otsides on Erki Parik ka ebaõnnestunud valdkonnas Jaemüük posti või Interneti teel.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

PARMET AS storybook

?

PARMET AS peavoolumeedias

?

PARMET AS seosed veebis

Veebisügavustest PARMET AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

PARMET AS viimased sündmused

?
icon

PARMET AS

28.06.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

PARMET AS

04.07.2018

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit vähenes

icon

PARMET AS

26.06.2018

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..