Alusta vestlust ja saada sõnum
Kontaktid
Otsi kontakte oma listist
   14636888_STORYBOOK-OU_20594370_a_xl.png
   STORYBOOK OĂś 14636888 - Registrisse kantud
   Staatus: Offline
   Vali, kuidas suhelda Postitage ja kommenteerige oma kasutajanimega või ettevõttega.
   Logi sisse / Registreeru
   ETTEVOTLUSKESKKONNA-STATISTIKA_48767726_m_xl.JPEG

   Ettevõtluskeskkonna statistika (2)

   Ühelt poolt nõuavad Euroopa liidu direktiivid riiklike andmete avamist (ka Äriregistri andmed), kuid teiseltpoolt nõuab Andmekaitse Inspektsioon nende andmete kustutamist. 

   Register ja Storybook otsustasid pöörduda kohtu poole, et saada lõpuks õiguslik selgus kuivõrd tähtsaks peetakse ühiskonnas ja õiguskorras ettevõtluse läbipaistvust ning kuivõrd võimaldatakse ettevõtetel teha informeeritud ärilisi otsuseid, sh vältimaks võimalikke pettusi ja maandada erinevaid finantsriske.

   Kuigi äritehingutes on osalejad enamjaolt juriidilised kehad, siis otsuseid neis ettevõtetes teevad üksnes inimesed ehk otsustajad, siis nüüd ongi peamine küsimus on selles:

   „Mis te arvate, kui mitte keegi ei näeks enam nende otsustajate tegevusmustreid – võlgade eest põgenemisi, varade kantimisi, ettevõtete mahajätmisi, kohustuste täitmata jätmisi?“

   Ettevõtluskeskkonna statistikast

   Eestis luuakse enam kui 2000 ettevõtet iga kuu, mistõttu kasvab aasta-aastalt ettevõtete koguarv ja tänaseks on ületanud see juba 300 000-nde piiri. Üksnes 16% neist ettevõtetest deklareerivad käivet käibemaksukohustuse piirmäärast (40 000€ aastas) rohkem. 

   Ettevõtete staatus

   Ettevõtete arv

   Registris 312 232
   Kustutatud 169 090
   Likvideerimisel 8 714
   Pankrotis 563

   Ettevõtete arv

   Mitme miljardi euro väärtuses õhku haihtunud raha- kas see on see, mida taotleme?

   Kui tänaseks on taasiseseisvunud Eesti ajaloo jooksul lõpetanud oma äritegevuse ca 169 000 äriühingut, siis sundkustutatud neist on ligikaudu 40% ehk ca 64 000 ettevõtet. Ettevõtted sundkustutatakse Äriregistri algatusel, juhul kui ettevõttel on esitamata 3 või enam majandusaasta aruannet. 

   Märkimisväärne on see, et sundkustutatud ettevõtete võlamaht (maksu- ja võlausaldajate võlad) olid kustutamise hetkel ca 643 000 000€! Kindlasti on see number kordades suurem, kuna me ei tea kõikide võlausaldajate nõudeid nende firmade vastu.

   Äritegevusega tegelevatele ettevõtjatele on teada, et pankrotid lõppevad Eestis üldjuhul raugemisega ja ettevõtete võõrandamine variisikutele või ühinemised variisikute võrgustikega on ettevõtluskeskkonna igapäevane ärielu osa. 

   See välistab igasuguse võimaluse oma õiguste eest seista, sest võlgade tekitamine ja uute ettevõtete asutamine on imelihtne. Kui maksukoguja saab maksukorralduse seaduse alusel juhatuse liikmele või liikmetele vastutusotsuse teha, siis erasektoris peab võlausaldaja nõude esitamiseks kulutama raha kohtumenetlusele, mis ei üldjuhul too kasu vaid suurendab kahju, kui on kasutatud variisikuid või jäetud ettevõtted hääbuma. 

   Eelduste kohaselt, kui midagi seadusandluses ei muutu, sundkustutatakse tänastest registrisse kantud ettevõtetest ca 120 000 ettevõtet või isegi rohkem. 

   Lõpetamisele läinud või lõpetamisele minevad ettevõtted

   Ettevõtete võlamaht

   Likvideerimisel ettevõtete võlamaht  18 087 125 €
   Pankrotis ettevõtete võlamaht 58 947 882 €
   Sundkustutatud ettevõtete võlamaht 643 379 822 €
   Ettevõtete ühinemiste läbi seotud võlamaht 142 628 221 €

   KOKKU

   863 043 050 €

   Võlamahud

   Tühjad ettevõtted seisavad ja risustavad ettevõtlust

   Selliseid ettevõtteid, kes ei too riigile ega ühiskonnale mitte mingisugust kasu on üle 230 000!
   See on ka põhjus, miks  on Äriregistril nii aktiivselt vaja ettevõtteid eest kustutada. Vastasel korral oleks meil 10 aastaga pool miljonit ettevõtet.

   Näiliste ettevõtete arv kokku, millised:

    - ei maksa makse
    - ei tee käivet
    - ei ole töötajaid
    - ei oma vara

   231 133

   Kelle toel siis ĂĽldse Eesti majandus pĂĽsti seisab?

   Tuleb välja, et suures osas vaid 48 000 firma najal, kes teevad käivet, palkavad töötajaid ja maksavad mahukaid makse. Oma panuse annavad ka need ettevõtted, kelle käive on alla 40 000€ aastas, kuid üldiselt palkavad nad vähem inimesi ning ka riiklikud maksud on väiksemas mahus. Kokku siis ca 80 000 firmat, kes Eesti riiki ja ühiskonda ülal peavad. Mis väärtust annavad aga meile need 230 000 ettevõtet, kes on registrisse kantud vaid kandmise pärast?

   Ettevõtete arv, kes teevad käivet aastas alates 40 000€ aastas

   48 136 

   Ettevõtete arv, kes teevad käivet alla 40 000€ aastas

   32 963

   Käibe statistika

    

   Ettevõtete asutamine aastate lõikes

   Asutamiste statistika

    

   Keda rohkem vältida? Kas variisikuid või juhte, kes oma ettevõtteid neile üle annavad?

   Lühike vastus on, et mõlemaid. Variisik lihtsalt pakub teenust, kuid peab arvestama, et nemad ei tasu võlgnevusi ega esita aruandeid. Nemad on firma eesotsas, kuniks ettevõte sundkustutatakse koos võlgnevustega.

   Pigem on olulised need ettevõtjad, kes sellst teenust kasutavad ja korduvalt. Seetõttu on krediidiotsuste langetamisel väga oluline teada, kus see isik varasemalt on juhatuse liige olnud ja kuidas nendes ettevõtetes oli olukord siis, kui ta sealt lahkus.

   Ettevõtjate profiilid

   Ettevõtjate arvud

   Aktiivselt tegutsevad variisikud 236
   Ettevõtjad (otsustajad), kes on võõrandanud ettevõtted variisikutele 2 ja enam korda 7 049
   Ettevõtjad (otsustajad), kes korduvalt jätavad majandusaasta aruanded esitamata, misjärgselt nende äriühingud sundkustutatakse.  14 615
   Ettevõtjad (otsustajad), kes juhivad üksnes näilisi  ettevõtteid 123 412

   Majandusaasta aruannete esitamata jätmine. Likvideerimisteenus riigilt?

   Kolmandikul registrisse kantud ettevõtetel on aruanded esitamata. See tõstatab olulise küsimuse- miks üldse tegeleda ettevõtlusega, kui kohustusi ei täideta? See on üks suur konkreetselt reguleerimata ala, millega peaks riik aktiivselt tegelema. Taasluua trahvimised ning ettevõtte võõrandamise takistamine, kui on aruanded esitamata.

   Lisaks ei ole mingitpidi loogiline, et ühelainsal juhatuse liikmel on esitamata aruandeid 758 tk. Mitte keegi ei ole suuteline sellist mahtu iga-aastaselt haldama. Seetõttu on väga oluline jälgida, kas Teie koostööpartner täidab oma kohustusi ja esitab aruandeid.

   Ettevõtete esitamata majandusaasta aruannete arv kokku, millest otsustajate TOP:

   109 323

        TOP 1  juhatuse liige 758
        TOP 2 juhatuse liige 411
        TOP 3 juhatuse liige 350

   Kokkuvõtteks

   On äärmiselt oluline, et ettevõtted ja isikud, kes astuvad tehingutesse ettevõtetega, saaksid maandada võimalikke finantskahjusid ja otsustada vastavalt oma moraali- ja riskitaseme pinnalt.

   Isikute käitumismuster, sealhulgas ajalugu ja sündmuste seosed mängivad peamist rolli ettevõtetega ärisuhtesse astumisel, sest otsuseid teeb ta ka täna ja tulevikus. 

   Iga-aastane sadade miljonite eurode võlgnevuste tuulde loopimine peab lõppema ning ettevõtjatele peab jääma õigus ja vabadus teha oma krediidiotsused põhjalike, õigete ja läbipaistvate infoallikate põhjal.

   Ikka ja alati,

   Ausa ja läbipaistva majanduse eest!

   Storybook / Register / EVUL

   Kommentaarid (2)

   NULL_liisi-raudsik_69452165_a_xl.jpeg

   Pole võimalik :O

   Dropdown

   262756_marie-rosin_13808144_a_xl.png

   Kõik on võimalik, kui väga tahta ja Eesti ettevõtjad niiviisi tahavad tegutseda , selleks on neil põhiseaduslik õigus tegeleda ettevõtlusega :D Kohustused on jäetud ainult südametunnistuse küsimuseks ja vot see südametunnistus siit välja paistabki

   Dropdown


   Lisan kommentaari

   Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

   Dropdown

   kõik artiklid

   Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

   Loader

   Loader

   App Ad

   Storybook Chrome laiendus

   Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

   Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.