Alusta vestlust ja saada sõnum

STORYBOOK OÜ´le

STORYBOOK OĂś

Meedialeht ja uudisvoog
63111_andmetootlus_87874064_m_xl.jpg

Teaduspõhine KREDIIDISKOOR- rahvusvaheliselt tunnustatud krediidijuhtimise instrument kõigi käsutuses!

Inforegistri Krediidiskoor  on nüüdseks ka rahvusvaheliselt tunnustatud krediidijuhtimise instrument ja kasutusel juba mitmes välisriigi krediidikindlustuse kontsernis. Krediidiskoor  on välja töötatud koostöös Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse  ja Tartu Ülikooli andmeteaduritega.

Kui lugeda ei ole mahti, vaata meie Youtube kanalist Video Krediidiskoorist

Mudeli arendamisel on kasutatud masinõppe meetodeid, mis hõlmavad endas iseõppivaid algoritme ja mis suudavad tuvastada peidetud seoseid ning nende põhjal anda prognoose ettevõtete maksejõuetuks muutumise kohta. Mudeli täpsus on lausa 99,5%!

Andmemudel muutub ajas pidevalt, vastavalt sisendi muutustele (maksuvõlad, juhatuse liikme seotud ettevõtete probleemid, makstud maksud jne). Krediidiskoor prognoosib ettevõtte maksejõuetuse tekkimise või sundkustutamise võimalikkust järgneva 12 kuu jooksul ja väljendab maksimaalset tõenäosust, et hinnatav ettevõtte jätab täitmata oma kohustused võlausaldaja ees.

Mudeli poolt arvutatud skoorid jäävad alati vahemikku 0 kuni 1, kus 0 tähendab madalat ja 1 kõrget krediidiriski. Krediidiotsuste lihtsustamiseks ja kiiremaks tegutsemiseks on kõik skoorid jaotatud viite riskiklassi.

Klassid põhinevad valgusfoori mudelil: roheline- tee on tehinguks lahti, kollane- oota ja kontrolli ning punane- stopp, peata krediit.

Esimeses riskiklassis (0 – 0,31) on ettevõtted, millel on kõik aruanded esitatud ja maksuvõlgnevused puuduvad või need on väiksemad võrrelduna teiste ettevõtetega, võid neile müüa tavatingimustel.
Teise riskiklassi (0,32 - 0,41) kuuluvad ettevõtted, millel võib olla esitamata majandusaastaaruandeid ja võib esineda ka maksuvõlgnevusi. Juhatusega võib olla seotud halva mainega teisi ettevõtteid. Sellele kliendile võid müüa tavatingimustel, kuid jälgi maksekäitumist.
Kolmandasse riskiklassi (0,42 - 0,52 ) kuuluvad paljud alustavad ja noored ettevõtted (alla 2 aasta). Aruandeinfo on puudulik või pole korralikult esitatud. Ettevõttel võivad esineda maksuvõlgnevused. Sellele kliendile müües võib olla vajalik kasutada lisainfot. Kohanda müügitingimusi või küsi riskide maandamiseks soovitud ulatuses ettemaksu.
Neljandasse riskiklassi (0,53 - 0,73) kuuluvatel ettevõtetel puuduvad majandusaastaaruanded või hilinetakse nende esitamisega. Esinevad suured ja/või püsivad maksuvõlad. Juhatusega võib olla seotud mitmeid halva mainega teisi ettevõtteid. Sellele kliendile müü ainult ettemaksuga või küsi lisagarantiid.
Viies ehk riskantseim riskiklass (0,74- 1) Sellesse riskiklassi kuuluvatel ettevõtetel on tavaliselt aruanded esitamata juba mitmeid aastaid ja on suured võlad. Enamasti on esitamata ka mitmed maksudeklaratsioonid ning juhatusega võib olla seotud ka teisi halva mainega ettevõtteid.  Sellele kliendile müü ainult ettemaksuga. Kui sellesse riskiklassi kuuluval kliendil on maksmata arveid, siis nõuete laekumine on ebatõenäoline.

Põhivaldkonnad Krediidiskoori kasutamises on:

  • Müügieelne - ja järelkontroll
  • Krediidilimiitide ja maksetähtaegade määramine
  • Ettevõttesisese ühtse krediidipoliitika loomine
  • Integreerimine enda müügi/raamatupidamise süsteemidega, saades koheselt värske info
  • Juhatuse liikme kaalutud krediidiskoori (tema ettevõtete keskmine) tellimine csv failiga
  • Masinloetavate andmete loetelu: Register API


Vaata, kuidas parimad juhid Krediidiskoori on enda heaks tööle pannud.  

Kui soovid Krediidiskoori lisaks Storybooki raportitele kasutada ka enda süsteemides (API või CSV abil), siis võta meiega ühendust- teenuse rakendamine on Kliendi jaoks. ülikiire ja mugav

“Täpne ja intelligentne krediidijuhtimine iga päev. Seal, kus kõige enam vaja.”

Liisi Raudsik
liisi@storybook.ee

×
Irid

Kommentaare ei ole


Lisan kommentaari

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.