Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Andres Linnas: Persoonilugu

Andres Linnas alustas äritegevusega 23 aastat tagasi, olles ise siis 28-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 17 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 4 ettevõtte juhatuses, millest 3 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Andres Linnas

Andres Linnas on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku, aga ka viimsele teekonnale saatja silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Omanik 5 ettevõttes
 • Juhatuse liige 4 ettevõttes
 • Nõukogu esimees 1 ettevõttes
 • Nõukogu liige 2 ettevõttes
 • Likvideerija 1 ettevõttes
 • Asutaja 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Andres Linnas viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 17-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Muud finantsteenuste abitegevusalad, v.a kindlustus ja pensionifondid01
Muu toidukaupade jaemüük spetsialiseeritud kauplustes01
Leiva- ja saiatootmine; säilitusaineteta pagaritoodete tootmine01
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus02
Jaemüük spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus toidukaubad, joogid ja tubakatooted01
Mootorikütuse jaemüük, sh tanklate tegevus01
Mootorikütuse hulgimüük01
Peakontorite tegevus01
Mujal liigitamata kaupade jaemüük spetsialiseeritud kauplustes10
Muude kasutatud kaupade jaemüük kauplustes10
Metsaraie10
Leivatoodete, kookide, jahu- ja suhkrukondiitritoodete jaemüük spetsialiseeritud kauplustes10
Kange alkoholi destilleerimine, rektifitseerimine ja segamine10
Muude pumpade ja kompressorite tootmine10
Restoranid jm toitlustuskohad10
Muud infotehnoloogia- ja arvutialased tegevused10
Programmeerimine10

Väärtuse loomine

Tervelt 873 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Andres Linnas on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 2581 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes AQUA MARINA AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 10 760 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 9,35 miljonit eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes VELMARES OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 0 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Andres Linnas on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 11,47 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 18,31 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 379,27 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Andres Linnas siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas OLEREX AS, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: "Mootorikütuse jaemüük, sh tanklate tegevus". OLEREX AS on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 26% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 384,13 miljonit eurot (2018 a.) ning konkureerides samas 68 ettevõttega.

Eksportöör

Andres Linnas on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 1 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). Need ettevõtted suutsid Eestist välja müüa 2019. aastal kokku 25,34 miljoni euro eest. Rahaliselt kõige rohkem neist teeb eksporti OLEREX AS (50,64 miljonit eurot käibega), kelle suurimaks sihtturuks on Läti. Tal on seal kõrval 3574 konkurenti ja oma 19,67 miljoni eurose käibega käes 4. positsioon turul. Ekspordi kaudu on Andres Linnas viimati kokku kasumit toonud 392,46 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Andres Linnas on olnud seotud ühe pankrotti lastud ettevõttega. Ta oli selles ettevõttes juhatuse liikme rollis. Pankrotipesast LÄÄNE-EESTI TOIDUTÖÖSTUS OÜ jäi maha 0 euro jagu tasumata makse ning 0 euro jagu maksmata arveid.

Hülgamised

Kõigist Andres Linnas poolt juhitud või omatud ettevõtetest 3 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 2 on sundkustutatud ja 2 pole kunagi äritegevusega tegelenudki.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Andres Linnas kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Andres Linnas isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 5, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 379,27 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Andres Linnas on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 27,67 miljonit eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 2 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 27700296.810000002 euroses mahus. 2 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KESKKONNAMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti SISEMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (6,8 miljonit) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli SISEMINISTEERIUM ja võitjaks OLEREX AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Andres Linnas endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 40 251 euro jagu, seda perioodil 2005 – 2018. Need toetused läksid kokku 2 ettevõttesse, millest 0 oli tema juhtida ning 2 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2006. aastal ettevõttele EESTI LEIVATÖÖSTUS AS, kus Andres Linnas oli sel ajal omanik. Toetuse maht oli 18 483 eurot ning see anti projekti "AS HALLIK TOOTMISTERRITOORIUMI ASFALTEERIMINE 2.0200.06-0173" teostamiseks 2 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Andres Linnas juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam OCTOPUS ENERGY OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 0-le inimesele ja kes teevad käivet 62 257 eurot (2019 a. seisuga). Andres Linnas oli selles ettevõttes juhatuse liige 4 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 7 kuud. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Andres Linnas on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Muud finantsteenuste abitegevusalad, v.a kindlustus ja pensionifondid
 • Jaemüük spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus toidukaubad, joogid ja tubakatooted
 • Peakontorite tegevus
 • Mootorikütuse jaemüük, sh tanklate tegevus
 • Mootorikütuse hulgimüük

Edu otsides on Andres Linnas ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Metsaraie
 • Peakontorite tegevus
 • Mujal liigitamata kaupade jaemüük spetsialiseeritud kauplustes
 • Kange alkoholi destilleerimine, rektifitseerimine ja segamine

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

OLEREX AS storybook

?

OLEREX AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

OLEREX AS seosed veebis

Veebisügavustest OLEREX AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

OLEREX AS viimased sündmused

?
icon

OLEREX AS

20.02.2020

Ametlikud Teadaanded.

20.02.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

OLEREX AS

20.02.2020

Ametlikud Teadaanded.

20.02.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

OLEREX AS

13.02.2020

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..