Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Kaimo Kaasik: Persoonilugu

Kaimo Kaasik alustas äritegevusega 24 aastat tagasi, olles ise siis 23-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1995 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 14 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 10 ettevõtte juhatuses, millest 8 on aktiivse majandustegevusega, 2 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Kaimo Kaasik

Kaimo Kaasik on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Omanik 6 ettevõttes
 • Asutaja 4 ettevõttes
 • Juhatuse liige 10 ettevõttes
 • Nõukogu liige 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Kaimo Kaasik viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 19-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Kaubavedu maanteel01
Autopesu jms teenindus01
Mootorsõidukite hooldus ja remont01
Muude mootorsõidukite müük01
Mootorsõidukite osade ja lisaseadmete hulgimüük01
Veokite rentimine ja kasutusrent02
Hoonehalduse abitegevused01
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus05
Enda kinnisvara ost ja müük01
Autode tehniline ülevaatus01
Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge01
Muu teimimine ja analüüs01
Hotellid01
Köögivilja- (sh kõrvitsaliste), juurvilja- ja mugulviljakasvatus, k.a seenekasvatus02
Looduslike materjalide kogumine, v.a puit01
Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)01
Muu ehitiste viimistlus ja lõpetamine01
Jahindus ja seda teenindavad tegevusalad10
Muud mujal liigitamata lõbustus- ja vaba aja tegevused10

Väärtuse loomine

Tervelt 227 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Kaimo Kaasik on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 420 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes TRUCK TRADING ESTONIA OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1920 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 1853 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 0 eurot bruto, maksab ta ettevõttes EAC AUTO AS. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 4092 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Kaimo Kaasik on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 617 333 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 6,75 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 42,32 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Kaimo Kaasik äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet TRUCK TRADING ESTONIA OÜ, kus ta on omanik ja mis toimetab turul: "Autopesu jms teenindus". Seal konkureerib ta 270 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 2,55 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 14,53 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Kaimo Kaasik on 2019 aasta andmetel küll 2 eksportiva ettevõtte omanikeringis, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte juhatuses. Need ettevõtted suutsid Eestist välja müüa 2019. aastal kokku 4,9 miljoni euro eest. Rahaliselt kõige rohkem neist teeb eksporti ALPTER GRUPP OÜ (4,1 miljonit eurot käibega), kelle suurimaks sihtturuks on Läti. Tal on seal kõrval 3574 konkurenti ja oma 1,25 miljoni eurose käibega käes 111. positsioon turul. Ekspordi kaudu on Kaimo Kaasik viimati kokku kasumit toonud 23,86 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Kaimo Kaasik poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Kaimo Kaasik kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Kaimo Kaasik isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 6, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 41,75 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 477500.0 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KAITSEMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti KAITSEMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (1,3 miljonit) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KAITSEMINISTEERIUM ja võitjaks TRUCK TRADING ESTONIA OÜ.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Kaimo Kaasik endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 7670 euro jagu, seda aastal 2008. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2008. aastal ettevõttele TRUCK TRADING ESTONIA OÜ, kus Kaimo Kaasik oli sel ajal nii juht kui ka omanik. Toetuse maht oli 3835 eurot ning see anti projekti "TEENINDUSPROTSESSI OPTIMEERIMINE JA TEENINDUSPERSONALI ARENDUS KASUMLIKKUSE, TOOTLIKKUSE JA KONKURENTSIVÕIME SUURENDAMISE EESMÄRGIL 2.0100.08-3637" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Kaimo Kaasik on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Autode tehniline ülevaatus
 • Muu jaemüük väljaspool kauplusi, kioskeid ja turge
 • Looduslike materjalide kogumine, v.a puit
 • Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)
 • Hotellid
 • Muu teimimine ja analüüs
 • Hoonehalduse abitegevused
 • Köögivilja- (sh kõrvitsaliste), juurvilja- ja mugulviljakasvatus, k.a seenekasvatus
 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Enda kinnisvara ost ja müük
 • Muu ehitiste viimistlus ja lõpetamine

Edu otsides on Kaimo Kaasik ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Muu ehitiste viimistlus ja lõpetamine

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

ALPTER INVEST OÜ storybook

?

ALPTER INVEST OÜ seosed veebis

Veebisügavustest ALPTER INVEST OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

ALPTER INVEST OÜ viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2017" majandusaasta aruanne.

icon

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit suurenes

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab (võrdlev reklaam)

0.01
Register OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..