Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Jaan Meikup: Persoonilugu

Jaan Meikup alustas äritegevusega 23 aastat tagasi, olles ise siis 29-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 12 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 4 ettevõtte juhatuses, mis kõik on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Jaan Meikup

Jaan Meikup on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 1 ettevõttes
  • Nõukogu liige 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 4 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Jaan Meikup viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 17-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Raamatupidamine, maksualane nõustamine01
Muu mujal liigitamata tootmine01
Kaevandus-, karjääri- ja ehitusmasinate tootmine01
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus01
Sorteeritud materjali taaskasutusele võtmine01
Mujal liigitamata üldmasinate ja mehhanismide tootmine01
Mujal liigitamata üldmasinate ja mehhanismide tootmine10
Metalltoodete remont10
Tööriistade tootmine10
Muud insener-tehnilised tegevusalad10
Muu kinnisvarahaldus või haldusega seotud tegevused10
Mujal liigitamata kaupade jaemüük spetsialiseeritud kauplustes10
Elamute ja mitteeluhoonete ehitus10
Sõitjate õhutransport10
Kinnisvara haldus tasu eest või lepingu alusel10
Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)10
Muude ettevõtjate ja tööandjate organisatsioonide tegevus10

Väärtuse loomine

Tervelt 115 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Jaan Meikup on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1667 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes MEIREN ENGINEERING OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1845 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 378,82 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1540 eurot bruto, maksab ta ettevõttes PMT OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 5993 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Jaan Meikup on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 848 809 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 2,32 miljoni ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 16,81 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Jaan Meikup äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet PMT OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Sorteeritud materjali taaskasutusele võtmine". Seal konkureerib ta 95 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 1,81 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 8,22 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Jaan Meikup on 2019 aasta andmetel küll 3 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. Need ettevõtted suutsid Eestist välja müüa 2019. aastal kokku 6,27 miljoni euro eest. Rahaliselt kõige rohkem neist teeb eksporti PMT OÜ (4,85 miljonit eurot käibega), kelle suurimaks sihtturuks on Rootsi. Tal on seal kõrval 2161 konkurenti ja oma 3,17 miljoni eurose käibega käes 78. positsioon turul. Ekspordi kaudu on Jaan Meikup viimati kokku kasumit toonud 10,75 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Jaan Meikup on olnud seotud ühe pankrotti lastud ettevõttega. Ta oli selles ettevõttes juhatuse liikme rollis. Pankrotipesast FEEDING SYSTEMS EESTI OÜ jäi maha 0 euro jagu tasumata makse ning 0 euro jagu maksmata arveid.

Hülgamised

Jaan Meikup ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Jaan Meikup kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Jaan Meikup isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot.

Riigihangete võitmine

Jaan Meikup on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 152 764 eurot. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KAITSEMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti KAITSEMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (30 000) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KAITSEMINISTEERIUM ja võitjaks MEIREN ENGINEERING OÜ.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Jaan Meikup endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 2,64 miljoni euro jagu, seda perioodil 2006 – 2020. Need toetused läksid kokku 4 ettevõttesse, millest 4 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2012. aastal ettevõttele PMT OÜ, kus Jaan Meikup oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 794 439 eurot ning see anti projekti "AS PAIDE MASINATEHAS TEHNOLOOGILINE INVESTEERING 3.1.1201.09-0217" teostamiseks 4 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Jaan Meikup juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam KRISTAVI EHITUS OÜ. Seda ettevõtet juhib 2 juhatuse liiget, kes annavad tööd 8-le inimesele ja kes teevad käivet 317 392 eurot (2019 a. seisuga). Jaan Meikup oli selles ettevõttes juhatuse liige 10 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 9 kuud. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Jaan Meikup on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Kaevandus-, karjääri- ja ehitusmasinate tootmine
  • Muu mujal liigitamata tootmine
  • Sorteeritud materjali taaskasutusele võtmine
  • Mujal liigitamata üldmasinate ja mehhanismide tootmine
  • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
  • Raamatupidamine, maksualane nõustamine

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

PMT OÜ storybook

?

PMT OÜ peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

PMT OÜ seosed veebis

Veebisügavustest PMT OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

PMT OÜ viimased sündmused

?
icon

PMT OÜ

11.09.2019

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

icon

PMT OÜ

11.09.2019

Maksuvõlgnevuse teke.

Maksuvõlgnevus 56 265,15 EUR-i, intress 0 EUR-i.

icon

PMT OÜ

23.07.2019

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..