Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Mait Puusepp: Persoonilugu

Mait Puusepp alustas äritegevusega 24 aastat tagasi, olles ise siis 31-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla "alles kätkis siputas ja musta tegi".

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 1 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 1 ettevõtte juhatuses, mis on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Mait Puusepp

Mait Puusepp on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Omanik 1 ettevõttes
  • Asutaja 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 1 ettevõttes
  • Nõukogu liige 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Mait Puusepp viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 3-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Perioodikaväljaannete, ärikataloogide, reklaammaterjalide, äriblankettide jm kontoritarvete trükkimine01
Paberi, kirjatarvete, raamatute ja ajakirjandusväljaannete hulgimüük01
Muu kinnisvarahaldus või haldusega seotud tegevused01

Väärtuse loomine

Täna paneb Mait Puusepp leiva 31 töötaja lauale. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1920 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes SULEMEES OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1920 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 6666 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1920 eurot bruto, maksab ta ettevõttes SULEMEES OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 6666 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Mait Puusepp on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 206 652 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 238 353 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 1,93 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Mait Puusepp äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet SULEMEES OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Perioodikaväljaannete, ärikataloogide, reklaammaterjalide, äriblankettide jm kontoritarvete trükkimine". Seal konkureerib ta 116 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 2,67 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 2,16 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Mait Puusepp on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2019 aasta alusel). See ettevõte on SULEMEES OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Soome. Ta konkureerib seal 5825 ettevõttega ning on oma 1,2 miljoni eurose käibega 686. kohal. Ekspordi kaudu on Mait Puusepp viimati kokku kasumit toonud 2,16 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Mait Puusepp on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Mait Puusepp ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Mait Puusepp kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Mait Puusepp isikuna osalusest otseselt kasu saab (otsene osalus), on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 2,52 miljonit eurot.

Riigihangete võitmine

Mait Puusepp on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 139 378 eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 139378.24 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Mait Puusepp endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 7436 euro jagu, seda perioodil 2012 – 2016. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 0 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2016. aastal ettevõttele SULEMEES OÜ, kus Mait Puusepp oli sel ajal omanik. Toetuse maht oli 3960 eurot ning see anti projekti "TEHNILISE ÜLESANDE KOOSTAMINE SULEMEES OÜ TOOTMISJUHTIMISE SÜSTEEMI ARENDAMISEKS 2014-2020.4.04.16-0258" teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Mait Puusepp on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Perioodikaväljaannete, ärikataloogide, reklaammaterjalide, äriblankettide jm kontoritarvete trükkimine
  • Paberi, kirjatarvete, raamatute ja ajakirjandusväljaannete hulgimüük
  • Muu kinnisvarahaldus või haldusega seotud tegevused

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

SULEMEES OÜ storybook

?

SULEMEES OÜ peavoolumeedias

?

SULEMEES OÜ seosed veebis

Veebisügavustest SULEMEES OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

SULEMEES OÜ viimased sündmused

?
icon

SULEMEES OÜ

12.07.2019

Maksuvõlgnevus eemaldatud.

icon

SULEMEES OÜ

12.07.2019

Maksuvõlgnevuse teke.

Maksuvõlgnevus 16 368,19 EUR-i, intress 0 EUR-i.

icon

SULEMEES OÜ

08.07.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..