Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Merike Laasmaa: Persoonilugu

Merike Laasmaa alustas äritegevusega 21 aastat tagasi, olles ise siis 42-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1999 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 5 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest mõlemad on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Merike Laasmaa

Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Nõukogu liige 2 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Merike Laasmaa viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 7-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnasVarem juhtinud ettevõtteid tkTäna juhib ettevõtteid tk
Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) rentimine ja kasutusrent01
Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) müük21
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine01
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus01
Valdusfirmade tegevus10
Mootorsõidukite hooldus ja remont20
Mootorsõidukite osade ja lisaseadmete jaemüük20

Väärtuse loomine

Täna saab 13 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Merike Laasmaa on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1360 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes ELKE GRUPI AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2070 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 135 410 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 650 eurot bruto, maksab ta ettevõttes ELKE AUTORENDI AS. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 34 545 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Merike Laasmaa on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,66 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 127 523 ulatuses. 2020. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 3,39 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Merike Laasmaa äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet ELKE MUSTAMÄE AS, kus ta oli juhatuse liige ja mis toimetab turul: "Mootorsõidukite hooldus ja remont". Seal konkureerib ta 2227 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 1,68 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 41,77 miljonit eurot (2018 a.).

Eksportöör

Merike Laasmaa on 2019 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on ELKE MUSTAMÄE AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3577 ettevõttega ning on oma 2,14 miljoni eurose käibega 173. kohal. Ekspordi kaudu on Merike Laasmaa viimati kokku kasumit toonud 41,77 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Merike Laasmaa on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe - rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Merike Laasmaa ei ole oma tegevuse jooksul kasutanud riiulifirmasid, jätnud ettevõtteid hääbuma ega hüljanud neid tankistidele.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Merike Laasmaa kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Riigihangete võitmine

Merike Laasmaa ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KESKKONNAMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes - samuti RAHANDUSMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (25 miljonit) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli RAHANDUSMINISTEERIUM ja võitjaks ELKE MUSTAMÄE AS.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi ei ole seni saanud ükski ettevõte, kus Merike Laasmaa täidab juhatuse liikme või omaniku rolli.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Merike Laasmaa juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam ELKE MUSTAMÄE AS. Seda ettevõtet juhib 3 juhatuse liiget, kes annavad tööd 94-le inimesele ja kes teevad käivet 43,29 miljonit eurot (2019 a. seisuga). Merike Laasmaa oli selles ettevõttes juhatuse liige 1 kuud tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 20 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Merike Laasmaa on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) rentimine ja kasutusrent
  • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
  • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
  • Sõiduautode ja väikebusside (täismassiga alla 3,5 t) müük

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.

Kommentaarid on suletud.

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

ELKE GRUPI AS storybook

?

ELKE GRUPI AS peavoolumeedias

?

ELKE GRUPI AS seosed veebis

Veebisügavustest ELKE GRUPI AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

ELKE GRUPI AS viimased sündmused

?
icon

ELKE GRUPI AS

28.06.2019

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

ELKE GRUPI AS

04.07.2018

Krediidilimiidi uuendus.

Krediidilimiit suurenes

icon

ELKE GRUPI AS

29.06.2018

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2017" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..